Zdravotní obuv: Hlavní kritéria při jejím výběru
Obuv hraje v životě každého člověka důležitou roli, provází nás od útlého mládí až do konce života. Často přitom volíme nekvalitní boty, pantofle či sandále, což má výrazně negativní vliv na chůzi, držení těla, ale může docházet i k vážným onemocněním a zraněním. Výběr obuvi byste rozhodně neměli podřídit jen designu, je zapotřebí myslet na daleko podstatnější aspekty.
Velikost obuvi ovlivní pohodlí
Zásadní roli hraje samozřejmě správná velikost obuvi. V současné době existuje hned několik označení pro velikosti bot. Nejste-li si jisti, vždy raději dejte přednost klasickému nákupu v kamenném obchodě, kde si můžete obuv vyzkoušet.
V zásadě platí obecné pravidlo, že prsty mají být natažené a musejí mít dostatečný prostor, aby nedocházelo k jejich přílišnému stísnění, což by vedlo k tvorbě puchýřů a otoků vlivem špatného proudění krve.
Zdravotní obuv a upnutí
Kvalitní boty poznáte dle pohodlí. Chodidla mají být správně upevněná, aby nedocházelo k tření, avšak zároveň se nesmějí „dusit“. Zaměřte se na oblast kolem kotníků, kde při chůzi či běhu vzniká největší nebezpečí zranění. Kotník se nesmí nepřirozeně viklat, ovšem noha musí zůstat patřičně ohebná.
Značková zdravotní obuv
V současnosti se dá zakoupit třeba zdravotní obuv Santé. Možná vás mile překvapí tím, že působí moderně, takže se v ní budete cítit nejen komfortně, ale rovněž stylově.
Obuv Santé je k dostání pro děti i dospělé, ze sortimentu zboží této značky si vybere opravdu každý. Firma vyrábí klasické boty pro volný čas, trekovou obuv, kotníkové boty, dále pak také pohodlné pantofle nebo sandále.
Podrážka obuvi
Mnoho zdravotních komplikací způsobuje tvrdá podrážka, jež není schopna tlumit nárazy od země. V případě zdravotní obuvi Santé se lze spolehnout na to, že má podrážky uzpůsobené konkrétním modelům a prostředí, v nichž se předpokládá její užívání. Třeba v případě trekové obuvi vás díky tomu ani při delší chůzi nebudou bolet paty a klenby chodidel.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay