PrevenceVitamínyZdraví

Způsob, jak podomácku vyléčit štítnou žlázu

Nepříjemné problémy, spojené se štítnou žlázou , se v dnešní době stávají čím dál tím více zcela běžné. A co více, mnoho lidí ani neví, že nějaké onemocnění štítné žlázy vůbec mají! U některých se dokonce vyskytnou zjevné příznaky, ale neumějí je správně rozpoznat. Štítná žláza ovlivňuje tělesný metabolismus a tvorbu energie.

Je velmi důležité dbát o zdraví štítné žlázy, jelikož její hormony ovlivňují tvorbu velkého množství právě dalších hormonů. Každá buňka v našem těle obsahuje receptory reagující na hormony štítné žlázy.

A co udržuje štítnou žlázu zdravou? Správné a zdravé stravování, cvičení, dostatek odpočinku, regulace stresu a vyhýbání se prvkům halogenidy, které napodobují jód, jako je např. brom, chlor nebo fluor.

Pokud je funkce štítné žlázy nějak narušena, níže jsou uvedené způsoby, jak ji regenerovat.

1) Mořské řasy

Mořské řasy bychom měli užívat pravidelně a konkrétně kelp, wakame, kombu nebo nori, neboť obsahují minerály, zejména jód, který je pro správnou funkci štítné žlázy přímo nezbytný.

2) Vývar z kostí

Právě vývar z kostí nejvíce dokáže posílit imunitní systém a vyléčit výstelku střev pro dobrou absorpci živin.

Je dobré každý den sníst jeden talíř vývaru, ovšem s trochou mořské soli. A co je naprosto nejlepší? Do tohoto vývaru přidat mořské řasy.

3) Kokosový olej

Velké množství olejů, které běžně používáme na vaření, narušují tvorbu hormonů štítné žlázy T3 a  T4, až na již zmiňovaný kokosový olej. Kokosový olej dokonce předchází zánětům v těle, které právě štítnou žlázu ohrožují.

Dále posiluje imunitu, která se následně o zdraví štítné žlázy postará. Doporučuje se užívat minimálně 1 lžíci denně.

4) Vitaminy A, D, K2

Je zřejmé, že nedostatkem některého z těchto vitaminů způsobuje, že štítná žláza trpí. Proto je důležité konzumovat potraviny na tyto vitaminy bohaté. Lze je doplňovat i jako doplněk stravy.

5) Vyhýbat se potravinám, které obsahují lepek

A proč? Protože lepek u mnoha lidí způsobuje autoimunitní onemocnění. Na základě studií se dokonce zjistilo, že je zodpovědný za Hashimotovu tyreoiditidu, tedy onemocnění štítné žlázy, které je způsobeno autoimunitní reakcí způsobené právě autoimunitní reakcí těla.

Dobré je ovšem vyhýbat se také arašídům a arašídovému máslu, jelikož arašídy obsahují látky goitrogeny, které správnou funkci štítné žlázy narušují.

6) Jóga

Jóga a meditace jsou přirozené způsoby, jak posílit své tělo a co více, mají přímo skvělé účinky i pro štítnou žlázu. Tento fakt platí o to více, pokud je vaše štítná žláza často ovlivňována stresem či jiným traumatem.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button