HubnutíPřírodní léčbaReceptyZdraví

Jablka jako nejlevnější elixír mládí

Ne nadarmo se o jablcích říká, že jsou to jakési „kulaté lékárny“. Toto ovoce má totiž nespočet skvělých účinků na naše zdraví a organismus, je to úžasný bojovník proti infekcím, dokáže regenerovat organismus, nabudí nám dobrou náladu, dokáže detoxikovat tělo či posílit imunitu. Věřili byste, že jablka vás dokážou dokonce i omladit? A to je jen zlomek léčivých účinků, které nám jablko dokáže dodat.

Další z jejich blahodárných účinků je, že jsou vysoce energeticky vydatná, jelikož obsahují až osmdesát tři procent vody a vysoký obsah vitaminů, čímž dokážou regulovat veškeré tělesné orgány, jako například srdce, cévy, mimoto krevní oběh.

Nejvíce cenných látek je obsaženo v jejich slupce – a to:

 • Vápínk
 • Hořčík
 • Vitamin C
 • Železo
 • Karoten
 • Fosfor
 • Vlákninu
 • Nenasycené mastné kyseliny
 • Draslík

Právě díky draslíku máme zajištěnou správnou činnost svalů a funkci ledvin. Navíc obsah fosforu pomáhá hlavně dětem, jelikož pozitivně působí na paměť a mozkové buňky. Pokud budeme jablka pravidelně konzumovat, dokážou nám snížit množství kyseliny močové v organismu, což je velký pomocník při léčbě dny či revmatismu.

Jablka jako detoxikant

Jablka jsou skvělá dokonce i na hubnutí, jelikož dokážou správně regulovat stolici, projímat při zácpě či zastavovat průjem. V jablku je vysoce obsažena látka petkin, jež v našem žaludku nabobtná a dokáže na sebe navázat nadbytek tekutin a toxických látek a následně je odvede z těla ven. Pokud jablka tepelně opracujeme, obsah účinného pektinu se změní na rosol, tudíž aby účinkoval, musí se jablka konzumovat syrová.

Dokonce se říká, že pokud sníme jedno jablko před spaním, tak se nám bude lépe spát, protože mezitím, co tělo odpočívá, jablko na sebe váže všechny jedovaté látky, což je nejvíce oceňované lidmi, kteří mají problémy s pokožkou, s ledvinovými zátěžemi, hemeroidy, arteriosklerózou, dnou či revmatismem.

Jak na zácpu

Pokud se stane, že vás postihne tento nepříjemný problém, sáhněte po jablku. Je třeba sníst dvě jablka v průběhu celého dne a navečer zapít dvě lžíce lněného semínka jablečným moštem. Doporučená dávka je tři decilitry. A ráno uvidíte ten zázrak.

Jak na průjem

Pokud máme opačný problém, znovu sáhněte po jablku. V tomto případě je třeba si nastrouhat deset jablek, zasypat skořicí a pojídat po lžičkách v průběhu celého dne. Ale pozor, nezapomínejte při této proceduře pořádně pít!

Snižte si hladinu cholesterolu

Jak jsme již zmínili, v jablkách je bohatě obsažena látka zvaná petkin, která n sebe dokáže navázat nejenom tuky, ale i cholesterol a následně pomůže s jejich vyloučením, čímž nám v těle klesne hladina cholesterolu, sníží se krevní tlak a uleví se vám od zatížení organismu.

Pomoc při revmatismu

Pokud vás trápí revma, nejlepší je jarní či podzimní jablečná kúra, při níž konzumujete každý den mimo vaše obvyklé jídlo kilo jablek denně – a to po dobu tří týdnů. Pokud je u vás forma této nemoci v horším stavu, můžete si kúru prodloužit na sto dní. Pokud se dáme na tuto „jablečnou léčbu“, pokusme se vyvarovat jakýchkoli dalších chemických prostředků, jako jsou léky.

Nejenomže vám jablka pomůžou na revmatismus, ale zároveň budete mít i přírodně vybělený chrup, čisté dásně a po zubním plaku nebude taky ani stopy. Ale nemyslete si, že můžete odhodit zubní kartáček, jablka sice pomůžou, ale samozřejmě nevyčistí zuby dokonale.

Redukční jablečná kúra

Pokud jsme se dali na hubnutí, dokonale si pomůžeme tím, že budeme denně pít redukční jablečný nápoj, který dostaneme smícháním 4 dl vody, 2 lžic jablečného octa a 2 lžic pomerančové šťávy. Tenhle „elixír“ nám pomůže aktivovat látkovou přeměnu a zbavit organismus škodlivin, které v něm nemají co dělat.

Dříve se „jablečné diety“ používaly na poruchy trávení, záněty střev či žaludku. Takhle se úspěšně léčili již vojáci v první světové válce a v tehdejších dobách takhle léčili doktoři záněty střev u malých dětí.

Tuhle očistnou kúru bychom si měli několikrát do roka dopřát také. Je to jednoduché – stačí tři až pět dní jíst nejlépe dva kilogramy jablek a vypít denně tři a půl litru čisté vody – jinak nic víc nejíst. V případě, že budeme konzumovat jablka kupovaná, musíme odstranit jejich slupku. I přesto, že obsahuje nejvíce živin, budou jistě chemicky ošetřena, takže naše očistná kúra by měla ve výsledku opačný účinek.

Zažeňte stres i chmury

Vědci v Japonsku došli toho názoru, že lidé, kteří jsou psychicky vypjatí, trpí stresovými poruchami či dokonce depresemi, se dokážou skvěle odreagovat a dostat do pohody právě tím, že budou soustředěně loupat jablka. Tato činnost totiž stimuluje mozek a tím pádem ho skvěle prokrvuje. A když navíc po jejich oloupání slupky ještě sní, jejich tělo bude zdravé a psychicky vyrovnané.

Připravte si čaj pro klidnou mysl

Budete potřebovat:

 • 2 lžíce sušených jablek
 • 1 lžička heřmánku
 • 1 lžička meduňky
 • 3dl vroucí vody

Postup přípravy:

Všechny přísady dáme do větší nádoby, zalejeme vroucí vodou a necháme čtvrt hodiny louhovat. Následně přecedíme a sušená jablka vymačkáme. Pokud máme rádi sladké čaje, můžeme dosladit medem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button