Spolupráce

3 TIPY: Když se klouby začínají ozývat

Správná péče o klouby není záležitostí pouze starší generace, ale čím dál častěji se dotýká i generace mladší, která je fyzicky aktivní a kloubní chrupavky, vazy i šlachy jsou tak pravidelně namáhány. Pokud se ve vašem věku začínají klouby již ozývat, na nic nečekejte a začněte problémy řešit co nejdříve. U mladé generace to platí dvojnásob, jelikož zprvu nepříjemné pocity se mohou postupně překlenout v chronické obtíže, které vás budou významně omezovat v každodenním životě.

Jak správně pečovat o klouby? Univerzální recept pro všechny bohužel neexistuje, avšak 3 pilíře, které mají pozitivní dopad na zdravé klouby, jsou pro všechny jedince shodné. Pojďme si je představit.

Strava

Zdravý jídelníček je základ. To ostatně slýcháme ze všech stran. Jak má ale zdravý jídelníček vypadat? Co mohu jíst? A co nemohu jíst? Kolik toho mohu sníst? A tak bychom mohli pokračovat. Zdravý životní styl se ve 21. století stává „vědní disciplínou“, která je pro většinu populace opletena spoustou otázek, na které má každý výživový poradce i nutriční terapeut rozdílné odpovědi.

Co by však mělo být pro všechny stravovací styly společné? Průmyslově nezpracované potraviny v co možná nejčistším složení. Okurka, paprika, maso od řezníka, ořechy či kvalitní sýr složení nepotřebují. Víme, že nám je poskytla sama matička příroda bez většího přičinění člověka. Dá se to samé říct o přeslazených jogurtech, cereáliích, sušenkách či polotovarech? Rozhodně nedá.

Tyto potraviny prošly celým procesem průmyslového zpracování. A navíc do nich byla přidána umělá aromata, konzervanty, dochucovadla a další éčka, která mají negativní vliv na lidské zdraví. Zmíněné nezdravé potraviny jsou také zdrojem zdraví škodlivých trans tuků a přemíry omega-6 mastných kyselin, které v nadbytku způsobují chronické záněty v lidském organismu.

Chronický systémový zánět je typ zánětu, který zasahuje celý lidský organismus a způsobuje vleklé komplikace, včetně problémů pohybového aparátu. V prvé řadě je tedy třeba do jídelníčku zařadit takové skupiny potravin, které chronický systémový zánět nezpůsobují. Mezi tyto potraviny patří:

  • Ovoce a zelenina
  • Maso, ryby a mořské plody
  • Vejce od šťastných slepiček
  • Zdravé tuky (máslo, ořechy, semínka, kokos, olivy, avokádo, panenský olivový olej, oleje ze semen a ořechů lisované zastudena…)
  • Kvalitní mléčné výrobky

Určitě si nyní říkáte, kde jsou přílohy, pečivo a další potraviny, které většina z nás běžně konzumuje. Zklameme vás. Tyto skupiny potravin rozhodně nejsou vhodné pro každého a vždy je třeba je zvážit s ohledem na váš aktuální zdravotní stav. Pokud chcete být dlouho aktivní a užívat si pohyb naplno, tak se rozhodně vyvarujte všem průmyslově zpracovaným potravinám, které způsobují v organismu chronický zánět. Takové těstoviny, instantní jahodová ovesná kaše či slazené nápoje mohou v organismu nadělat pěknou paseku.

Zdravý pohyb

Poruchy podpůrného pohybového aparátu velkou část populace omezují i při každodenních činnostech. O dalším pohybu navíc tak nechtějí ani slyšet. To ale není správné řešení. Tito jedinci se dostávají do začarovaného kruhu, kdy je z jedné strany volání kloubů odrazuje od pohybu, načež kloub, který není v pohybu, nemůže být vyživován a celý stav se tak ještě více zhoršuje.

Zde platí jednoduché pravidlo – pokud to jde a prováděný pohyb nezpůsobuje přímo problémy, hýbejte se. Vhodná je pro vás například jóga, pilates, plavání či volné procházky v přírodě, kde se vyhnete tvrdému povrchu jako je asfalt a klouby tak nejsou tolik zatěžovány.

Doplňky stravy

Ve chvíli, kdy se klouby začínají ozývat, není na co čekat a je na místě začít užívat vhodné doplňky stravy.

Pro mimořádnou úlevu pro klouby a jejich okolí je vědecky prokázané užívání glukosamin sulfátu s aescinem a vitamínem C. Produkt GS Condro DIAMANT tyto látky kombinuje a díky tomu dokážou vaše klouby téměř cokoliv. GS Condro jako jediný na trhu obsahuje 2122 mg krystalického  glukosamin sulfátu a jeho účinnost na klouby byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze. Mimořádnou sílu a účinnost potvrzují i desítky tisíc spokojených uživatelů (dlouhodobý průzkum mezi zákazníky GSKlubu v letech 2016-2020).

V rámci výhodného balení GS Condro DIAMANT PROFI PACK získáte 100 kapslí GS Condro DIAMANT a 50 kapslí kolagenové kúry NAVÍC, což vystačí na 50 dní užívání. Dostupné je i větší, cenově výhodnější balení.

Proč užívat kolagen? Je základem všech pojivových tkání a díky němu drží naše tělo pohromadě. Známy jsou různé typy kolagenů, přičemž nejvíce zastoupený je kolagen typu I a II. Kolagen typu I najdeme zejména ve vazech a šlachách, které musí vydržet silný tah, také se ale vyskytuje v kostech a kůži. Kdežto kolagen typu II je odolný proti tlaku, a tak je hojně zastoupen v chrupavkách kloubů. Pro maximální efekt je třeba zařadit i vitamín C, který se podílí na tvorbě kolagenu a normálním stavu kůže, kostí i kloubních chrupavek.

Z toho důvodu doporučujeme užívat 1 snadno polykatelnou kapsli produktu GS Fit & Beauty Collagen kdykoliv během dne, jež obsahuje unikátní bioaktivní kolageny, navíc i 6 aminokyselin důležitých pro tvorbu kolagenu a vitamín C. Najdete ho také ve výhodném balení GS Condro DIAMANT PROFI PACK, které přináší mimořádnou úlevu pro vaše klouby ve třech kapslích denně. Přesvědčte se sami, že díky GS Condro dokážou vaše klouby téměř cokoliv v každém věku!

Zdroj náhledových obrázků: GS Condro

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button