VitamínyZdraví

5 hrozných věcí, které se dějí vašemu tělu, když míte nedostatek dostatek vitamínu D

Nedostatek vitaminu D může způsobit různá fyzická onemocnění, stejně jako pocit deprese. Takto se vaše tělo pomstí, když nedostanete dostatek živin.

Ačkoli v létě nedostatkem vitamínu D netrpíme, nebo jen zřídka, minulé roky nás naučily, že i v létě může přijít čas, kdy zůstaneme zavření doma, bez možnosti jít ven a získat ze slunce vitamín D.

Bolest kostí

Potřebujete vitamín D, abyste absorbovali vápník. Takže můžete konzumovat mléčné výrobky, ale ve skutečnosti vám to neprospěje, pokud jsou vaše hladiny vitaminu D nízké. To může vést k bolesti v kostech, která může být nejen extrémně oslabující, ale také vést ke změně mobility. Chcete-li zajistit, aby vaše kosti zůstaly zdravé, musíte zvýšit hladinu vitamínu D spolu s příjmem mléčných výrobků.

Deprese

Sluneční vitamín také reguluje vaši náladu. Nedostatek vitaminu D může vést k pocitu deprese a beznaděje. Nízká hladina vitaminu D souvisí s pocity deprese, zejména u starších dospělých. Proto jít ven na slunce vám může pomoci pozvednout náladu.

vitamin D-slunce-zdravi

Oslabená imunita

Vitamín D přímo ovlivňuje naši imunitu, čímž ohrožuje schopnost těla bojovat s infekcemi a nemocemi. Nedostatek vitamínu může mít za následek, že častěji onemocníte.

Ve skutečnosti, nachlazení nebo chřipka může poukazovat na nedostatek vitaminu D. Nízká hladina vitamínu D může být zodpovědná za zvýšenou závažnost onemocnění dolních cest dýchacích.

Únava

Pokud jste dobře spali a jste dobře odpočatí, ale stále se nemůžete zbavit pocitu únavy – mohlo by to znamenat, že máte nedostatek vitamínu D. Pokud se o tento nedostatek nepostaráte, může začít ovlivňovat vaši schopnost postarat se o úkoly po celý den. Proto musíte udržovat hladinu vitamínu D, abyste také zajistili, že vaše energetická hladina zůstane vysoká.

Vypadávání vlasů

Milujete své vlasy? Pak musíte pracovat na udržení hladiny vitamínu D, abyste zabránili vypadávání vlasů. Kromě faktorů, jako je stres a znečištění, je dalším důvodem vypadávání vlasů nedostatek živin. Pokud máte nedostatek vitamínu D, může to vést k těžkému vypadávání vlasů. Alopecia areata, onemocnění charakterizované těžkým vypadáváním vlasů, se může objevit v důsledku nedostatku slunečního vitamínu.

Není tedy divu, že vitamín D je nesmírně důležitý pro udržení našeho zdraví. Je důležité strávit alespoň 15 až 20 minut na slunci každý den. Můžete tak učinit tím, že stojíte na balkoně nebo otevřete okno během dne. A co víc, vitamín D můžete také získat z vaší stravy prostřednictvím hub, vajec a sýrů. Pokud nejste vegetariáni, měli byste do své stravy zahrnout ryby, jako je losos, abyste zajistili, že vaše hladina vitamínu D zůstane vysoká.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button