Ostatní

8 tajuplných míst, která musíte za život navštívit

Svět je plný úžasně tajemných míst. Některá jsou vytvořena lidmi, někdy za jejich vznikem stojí sama příroda. Existuje ještě spousta míst, která jsou doposud nedotčená člověkem, dýchající krásnou a tajemnou atmosférou a je občas velmi těžké uvěřit, že jsou reálná. I když vaše cestovatelská touha směřuje k Eiffelovce v Paříži, či na Empire State Building v New Yorku, je tohle něco, co vás nenechá chladnými. Pojďme se tedy společně podívat na 8 tajemných míst.

Hora Ai Petri, nebo také hora Svatého Petra, je vápencový vrcholek, který se tyčí do výšky 1234 m n. m. Nachází se na jižním pobřeží Krymu.

640px-Suspension_footbridge

Vesnička Popeye na Maltě je skupina zchátralých dřevěných budov, která leží na severozápadním pobřeží ostrova. Ovšem ty nebyly postaveny na bydlení, ale pouze jako filmová kulisa k filmu Pepek Námořník od Walta Disneyho.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Město Taormina, ležící na východním pobřeží Sicílie, je krásně položené město na kopcích s mnoha úžasnými divadly a řeckým divadlem.Taormina-Teatro_Greco01

Ostrov Le Mont Saint Michel, tedy hora sv. Michaela, je žulový a 80 metrů vysoký ostrov ležící v severozápadní Francii u pobřeží Normandie. Zajímavostí je, že rozdíl mezi přílivem a odlivem je na tomto místě 15 m, což jen nejvíce v celé Evropě.France-Mont-Saint-Michel-1900_bordercropped

Fes, druhé největší město v Maroku, je nejstarším a nejvýznamnějším ze čtyř královským měst Maroka.Leather_tanning,_Fes

Modrá laguna je geotermální minerální lázeň na Islandu. Jedná se o lagunu s léčebnými účinky, která obsahuje minerály jako je oxid křemičitý a síra, které se doporučuje pro lidi trpící kožními onemocněními, například lupenkou.

Iceland,Blue Lagoon,Hot Spring

Cappadocia je historická oblast v Turecku tvořená z pískovcových skal.View_of_Cappadocia_edit

Skalní most Bastei je největším symbolem a dominantou Saského Švýcarska, nacházející se v Německu.Basteibrücke_morgens

Tato nádherná místa mají neskutečnou atmosféru, která ve vás zůstane ještě nějakou dobu poté, co místo navštívíte. Vyberete si některé při vaší letní dovolené?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button