Prevence

Chcete být zdraví? Omezte potraviny, které vedou k překyselení organismu

Pokud chcete zlepšit své celkové zdraví a kondici, zvažte, zda chcete konzumovat potraviny, které způsobují zánět v těle. Překyselení organismu a následný chronický zánět v těle je v dnešním světě velký problém. Přestože tento proces pomáhá při akutních zraněních, jestliže se z něj stane chronické onemocnění, může být velmi nebezpečný a vést k mnoha onemocněním, jako je například rakovina, revmatoidní artritida, srdeční choroby a mnoho dalších.

Tím, že se budete vyhýbat potravinám, které zánět nejčastěji způsobují, snížíte významně riziko vzniku těchto chorob. Pojďme se podívat na seznam zánětlivých potravin:

Zpracované potraviny

Prvním typem jídel, která byste určitě měli vyloučit, jsou ty uměle zpracované. Tyto potraviny jsou plné umělých sladidel, chemikálii, stejně jako dalších přísad, které jsou zdraví nebezpečné.

Kromě toho u lidí, kteří jsou citliví na lepek, tyto potraviny způsobují kvůli vysokému množství rafinované mouky další zdravotní problémy.

Maso

Maso je další typ pokrmu, u něhož byste měli být opatrní. Hovězí maso z krav, které se pásly na louce, není tak problematické jako to z velkochovů, v nichž se používají hormony. Právě to významně přispívá k chronickému zánětu. Mnohem lepší jsou ryby, ale opět dávejte pozor na zdroj.

Trans tuky

Také trans tukům byste se měli vyhnout, neboť jsou pro naše tělo nepřirozené a negativně ovlivňují zdraví. Nacházejí se ve zpracovaných potravinách, takže pokud se chcete stravovat zdravě, měli byste je vynechat.

Umělá sladidla

Umělá sladidla by měla být zcela vymazána z vašeho stravovacího plánu. Tyto člověkem vyrobené přísady jsou pro naše tělo těžko stravitelné a rozložitelné. Některé výzkumy tvrdí, že určitá umělá sladidla nepředstavují zdravotní hrozbu, ale stále je na místě otázka, zda chcete konzumovat pro tělo nepřirozené látky.

Mléčné výrobky

U mnoha lidí je konzumace mléčných výrobků spojena se zvýšeným zánětem v těle, takže budete muset posoudit svou toleranci.

Jestliže jíte mléčné výrobky a následně trpíte nadýmáním, plynatostí, střevními problémy nebo jinými negativními účinky, může to být známka toho, že jste citliví na laktózu. V tomto případě je nejlepší snížit konzumaci těchto produktů na minimum, či je zcela vypustit.

Mnoho mléčných výrobků, které denně konzumujete, je navíc plných hormonů, antibiotik a umělých sladidel, což je další důvod, proč se jim vyhnout.

Co jíst proti překyselení?

Takže teď, když znáte některé z největších delikventů, pokud jde o zánět, co byste měli jíst? Co vám dopomůže k dobrému zdraví a zcela zastaví zánět v těle? Podívejte se na protizánětlivé potraviny, které byste měli konzumovat.

Tmavá listová zelenina

Téměř nic neporazí tento typ zeleniny, alespoň co se týká zdravotních přínosů. Je bohatá na živiny, antioxidanty a další látky, které bojují proti zánětům, čili se ujistěte, že jí konzumujete dostatek.

Lněné semínko

Lněné semínko je další potravina, která je skvělá pro odvrácení zánětů, a to díky vysokému obsahu omega-3 matných kyselin, které vám pomohou vyrovnat hladinu omega-6 tuků, kterých naopak ve většině případů konzumujeme příliš.

Borůvky

Jakékoli bobuloviny, ale především borůvky, jsou vhodné k odvrácení zánětu. Pomáhají bojovat proti oxidačnímu stresu, také posilují mozek a duševní zdraví. Borůvky jsou bohaté na antioxidanty, takže jimi nic nepokazíte, právě naopak.

Křupavá zelenina

Do této skupiny řadíme například brokolici, zelí a květák. Mají nízký obsah kalorií a snadno se přidává k dietnímu plánu.

Avokádo

Avokádo je bohaté na zdravé tuky a antioxidanty, také skvělé na odvrácení zánětů v těle. Navíc ti z nás, kteří svému tělu dodávají dostatek zdravých omega-3 mastných kyselin, které obsahuje, zaznamenají zdravější kůži, vlasy i nehty. To je tedy další důvod, proč bychom jej měli konzumovat v dostatečném množství.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button