Přírodní léčbaZdraví

Domácí sirup proti nadýmání, špatnému trávení, bolesti žaludku, který by neměl chybět v žádné domácnosti

Domácí sirup, který léčí trávicí problémy

Tento sirup pomůže zlepšit naše trávící zdraví díky léčivým vlastnostem jeho složek. Měli bychom také sledovat naše stravovací návyky, abychom ulehčili zotavení z trávicích problémů.

Většina domácích sirupů, o kterých víme, je vyrobena ze složek, které nám pomáhají bojovat s nachlazeními, škrábání v krku, kašel a alergie. Nicméně v tomto článku vás naučíme, jak vytvořit domácí recept, který pomůže léčit problémy s trávením.

Níže se dozvíte, jak tento jednoduchý prostředek provést, aby se zastavila plynatost, nadýmání, pálení žáhy, těžké trávení, bolesti žaludku a další trávicí problémy.

Jaké ingredience potřebujeme?

2 organické citrony

3 tyčinky ceylonové skořice (v obchodech je běžně k dostání čínská, proto doporučujeme zakoupit v obchodech s kořením, nebo ve zdravých výživách pravou ceylonskou.)

5 lžiček semen fenyklu

2,5 lžíce listů meduňky

2,5 lžíce listů máty

1 lžíce mletého kurkumy

1 lžíce mletého zázvoru (nebo čerstvého nastouhaného)

1/2 šálku medu

1 litr vody

Jak si vyrobit tento sirup

Umístěte tyčinky skořice a semena feniklu do hrnce s litrem vody a nechte vařit 10 minut.

Poté úplně vypněte teplo a přidejte meduňku, mátu, kurkumu a zázvor.

Přidejte dva citrony dokonce i kůrou, nejlépe před tím půl hodiny namočené ve vodě s jablečným nebo normálním octem, abychom ho zbavili postřiků a přidejte med.

Tuto směs byste měli umístit na velmi nízkou teplotu (například do trouby na 50 stupňů) a nechat ji půl hodiny. Poté scedíme přes husté sítko nebo plátno.

Nechte sirup ochladit a pak jej nalijte do skleněné nádoby. Poté ho umístěte do lednice. Měl by být spotřebován do dvou týdnů.

Jak a kdy pijeme tento sirup na pomoc při zažívacích potížích?

Abychom mohli léčit trávicí problémy, měli bychom sirup konzumovat těmito způsoby:

1 polévkovou lžíci ráno na prázdný žaludek.

1 polévkovou lžíci, smíchanou s horkou vodou nebo samotný, půl hodiny před jídlem.

1 polévkovou lžíci po obědě.

1 polévkovou lžíci, smíchanou s horkou vodou nebo samotný, půl hodiny před večeří.

1 polévková lžíce po večeři.

Lidé, kteří netrpí trávicími problémy, ale kteří chtějí pomoct strávit jejich jídlo, když jedli příliš mnoho, mohou také vypít tento sirup.

Vlastnosti ingrediencí

Nyní vám povíme o vlastnostech přísad používaných v tomto léčivém sirupu.

Citrón

Citróny jsou citrusové plody, které zlepšují trávení. Citrony usnadňují proces vstřebávání tuku a neutralizují přebytečnou kyselinu v žaludku. Z tohoto důvodu jsou citrony ideální pro boj s pálením žáhy a žaludeční těžkostí, stejně jako další trávicí problémy.

Ceylonová skořice

Ceylonová skořice je koření, které má mnoho užitečných vlastností. Například nám pomáhá zlepšovat sekreci žaludečních šťáv, regulovat hladinu cukru v krvi, potlačovat plynatost a zabraňovat vzniku vředů, které jsou způsobeny tvorbou kyselin.

Fenykl

Ačkoli to není laxativum, fenykl zabraňuje zácpě. Také podporuje vylučování plynů, abychom se vyhnuli otravné a bolestivé plynatosti. Fenyklové protizánětlivé vlastnosti také činí dobrý prostředek proti kolitidě a gastritidě.

Meduňka

Meduňka je rostlina, která účinně léčí psychosomatické trávicí problémy. Tento typ zažívacího problému je způsoben emocionálními problémy a nervozitou. Dále vás tato rostlina zbaví plynatosti, poruchy trávení a špatného dechu.

Máta

Díky své kardiologické vlastnosti je máta velmi účinná při potlačení nadýmání a plynatosti. Je také ideální používat mátu k léčení refluxu kyseliny. A při pocitu těžkosti žaludku.

Kurkuma

Toto koření napomáhá procesu trávení a zlepšuje funkci jater a žlučníku. Kromě toho je kurkuma protizánětlivým, analgetickým, antioxidačním a antikarcinogenním kořením. To je důvod, proč jí musíme zahrnout do naší stravy.

Zázvor

Zázvor je léčivý přípravek, který podporuje sekreci žaludečních šťáv a usnadňuje trávení. Může se také použít k boji proti nevolnosti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button