Nezařazené

Dopřejte si každý den k odpolední svačině 2 banány: Povíme vám proč

V dnešní uspěchané společnosti, kde na mnoho z nás působí stres, press v práci, starosti apod., myslíme více než na zdravé jídlo na to, jak všechny tyto překážky zvládnout. Vyzkoušejte s námi jednoduchý trik a každý den si k odpolední svačině dopřejte dva banány. Povíme vám, jak banány mohou zlepšit zdraví celého vašeho organismu.

Banány a zdraví

Toto exotické ovoce už dlouhou dobu nevnímáme jako něco nevšedního či jedinečného. Banány jsou běžně k dostání v každém supermarketu a dopřát si je může opravdu každý. Začínáme toto ovoce vnímat jako běžnou součást života, ale zapomínáme na jeho příznivé účinky na lidský organismus. Připomeňte si je s námi a naučte se banány znovu konzumovat.

Výhody konzumace banánů

Vzhledem k tomu, že obsahují malé množství sodíku, ale vysoké množství draslíku, jsou ideálním ovocem pro regulaci krevního tlaku a kardiovaskulárního zdraví. Kromě toho, vědci zjistili, že riziko srdečního infarktu může být sníženo až o 40%, pokud budete denně konzumovat jeden banán. Banány jsou skvělé na zácpu a jiné problémy s trávicím traktem, díky vysokému množství vlákniny, které obsahují.

Množství energie v jednom banánuclose-up-view-of-a-number-of-ripe-bananas-on-market-725x522

Banány jsou skvělou pomocí, když se cítíte unavení či slabí. Banány rychle zvýší úroveň vaší energie, proto jsou ideální jako zdravá svačina i před cvičením. Pokud vás trápí pálení žáhy, dopřejte si také kousek banánu.

Banán pro váš organismus

Pokud trpíte nedostatkem železa, konzumujte banány, protože podporují tvorbu červených krvinek. Jsou také výborné v boji proti bolesti v krku. Banány obsahují tryptofan, klíčovou látku pro lidské tělo, protože tuto látku tělo mění na serotonin, hormon štěstí. Takže pokud máte špatný den, dopřejte si banán, který vám zvedne náladu.

Banán podporuje soustředění

Podle výzkumníků, studenti, kteří konzumují banány k snídani, jako svačinu či po obědě, mají vyšší úroveň koncentrace díky draslíku, jelikož se aktivuje mozek a pomáhá k učení. Banány jsou skvělé pro těhotné ženy, protože zmírňují hladinu cukru v krvi.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button