Nezařazené

Objevte s námi kouzlo chia semínek: Nebudete stárnout a zhubnete

Chia semínka jsou titěrná zrnka šalvěje hispánské. Vyskytují se zejména v zemích Jižní a Střední Ameriky. Pěstují se již několik tisíc let, ale jako „jídlo běžců“ je známe teprve teď. Jsou velmi rychlou potravinou s hydrofilními vlastnostmi.

Co to znamená? Mají schopnost vázat vodu a vytvořit kolem sebe rosolovitou hmotu konzistence gelu. Jsou velmi dobrým zdrojem bílkovin, cukrů, tuků i nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších živin.

Nejdůležitější je, že jsou přírodní

Na to v dnešní době hodně často zapomínáme a místo přírodních produktů konzumujeme řadu umělých látek ve formě dochucovadel a jiných konzervantů. Ty samozřejmě lidskému organismu škodí a do jisté míry se podílejí i jako rizikový faktor pro vznik některých chorob. Cukrovku asi známe všichni a chia jsou právě vhodná také pro diabetiky. Prodlužují proces přeměny cukrů na glukózu. Podílí se na tom, že tělo tak rychle nevyhladoví a hladina cukru je daleko lépe korigována.

Mimo to mají chia semínka pozitivní vliv i v prevenci nebo léčbě nemocí kardiovaskulárního aparátu pro osoby se zvýšenou hladinou LDL cholesterolu. Budete-li konzumovat 2 – 3 lžičky denně, stanou se i pro vás významným chráničem a posilovačem vašeho zdraví. Jsou pomyslným ochranným štítem, který dokáže kompenzovat následky špatného životního stylu.

Chia pro všechny

Chia semínka podporují zdraví nás všech. Jsou vhodným doplňkem pro masožrouty i vegetariány. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou vhodná v redukčních dietách, jelikož zachovávají delší pocit nasycení. Pomáhají člověku zhubnout a dostat se do lepší kondice.

Výhodou je, že nemají žádný pach, takže jsou v oblibě používána do sladkých i slaných jídel. Výjimkou konzumentů nejsou ani děti. Pokud je jíte zvlášť a nepřimícháváte je do kaše, jogurtů nebo smoothie, zapijte je tekutinou. Podpoříte tím jejich hydrofilní vlastnosti.

Chia semínka si můžete levně zakoupit přímo v našem obchodě na tomto odkazu

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button