Nezařazené

5 zdravotních výhod avokáda

Avokádo je jednou z nejchutnějších, nejbohatších a nejuspokojivějších potravin na planetě. Avokádo je superpotravina. Technicky vzato ovoce s „dobrým“ tukem je plné antioxidantů proti stárnutí, bojujících proti nemocem a obsahuje téměř 20 různých vitamínů a minerálů.

Avokádo zvyšuje pocit sytosti

Konzumace zdravých tuků pomáhá zpomalit vyprazdňování žaludku, což vás udrží sytými déle než obvykle a oddálí návrat hladu. ¨Tento spokojený pocit je známý jako sytost. Avokádo, jehož obsah tuku pochází především z mononenasycených mastných kyselin (MUFA), prospěšných pro srdce, tomu rozhodně odpovídá.

Avokádo pomáhá udržovat zdravou tělesnou hmotnost

Představa, že konzumace tuku způsobuje přibírání na váze, je mylná. Pravdou je, že jíst „zdravé“ tuky je důvtipná strategie hubnutí.

Například kromě zvýšení sytosti poskytují rostlinné tuky, jako je avokádo, antioxidanty a bojují proti zánětu, což je spojeno se zdravou regulací hmotnosti. Zdá se, že pravidelní konzumenti avokáda si udržují zdravou váhu, i když jedí méně kalorií.

avokado-miska

Avokádo chrání vaše srdce

Začlenění více MUFA (monoenové mastné kyseliny), jako jsou ty, které se nacházejí v avokádu, a zároveň snížení nasycených tuků a sacharidů pomáhá chránit zdraví srdce. Pokud tak učiníte, můžete snížit riziko srdečních onemocnění snížením „špatného“ cholesterolu, známého také jako lipoproteiny s nízkou hustotou (LDL).

Avokádo je považováno za vynikající zdroj draslíku. Draslík je mikroživina, která pomáhá snižovat krevní tlak.

Avokádo jsou nutriční boostery

Vychutnávání avokáda v době jídla může pomoci vašemu tělu absorbovat více antioxidantů z jiných zdravých potravin. Párování avokáda s rajčatovou omáčkou a mrkví zvyšuje vstřebávání vitamínu A ze zeleniny. Vitamin A je klíčovou živinou pro zdravou pokožku, zrak a imunitu.

Avokádo může také pomoci podpořit celkově zdravější stravu zvýšit některé živiny v těle:

  • Zdravé mononenasycené a polynenasycené tuky
  • Vlákno
  • vitamín E
  • Hořčík
  • Draslík.

Avokádo je dobré pro vaše střeva

Avokádo pozitivně ovlivňuje střevní mikrobiom. Váš střevní mikrobiom je domovem bilionů mikroorganismů a jejich genetického materiálu uvnitř vašeho trávicího traktu. Zdravý střevní mikrobiom posiluje imunitní funkce, bojuje proti zánětům a chrání před chronickými onemocněními.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button