JídloPrevence

Jablečný ocet – poznejte léčivé látky jeho kyselosti

Jablečný ocet je v poslední době hodně v oblibě, jelikož je spojován s detoxikací organismu, který by měl jednou za čas absolvovat úplně každý. Jablečný ocet se řadí mezi fermentované výrobky, které obsahují zdravé bakterie probiotika. Slouží tedy nejen k očistě těla, ale i k dosažení jeho rovnováhy. Pokud toužíte po zdravém těle, sáhněte po jablečném octu a využívejte jeho příznivé zdravotní účinky.

Složení jablečného octa

Dříve se říkalo: „Jedno jablko denně místo doktora“. Jablko je tradiční české ovoce, které obsahuje řadu vitamínů, minerálů, antioxidantů a nerozpustné vlákniny. Postupem času se tedy z této zdravé plodiny začal vyrábět jablečný ocet označován také jako zázračný elixír mládí.

Tento druh octa se vyrábí z drcených jablek, které se nechávají kvasit. Po procesu kvašení se obsah přecedí a vznikne hustá hnědá tekutina, která si ale zachová všechny látky z jablka a navíc získá nové léčivé vlastnosti. Jablečný ocet působí na lidský organismus jako přírodní antibiotikum, které ničí bakterie a viry v těle. Také pomáhá dobrému trávení a posiluje imunitu organismu.

https://napadov.cz/ocet-levny-ekologicky-cistici-prostredek-domacnosti/

Léčivé účinky jablečného octa

I přes to, že se jedná o ocet a tedy kyselou potravinu, v těle působí jako zásaditá kapalina. Zásadité potraviny, jako čerstvé ovoce a zelenina, ale i jablečný ocet, detoxikují tělo a napomáhají k silnému zdraví.

Jablečný ocet stojí za:
  • ničením nechtěných bakterií ve střevech
  • čistěním ledvin
  • léčbou chronické únavy, infekcí dutin, bolestí hlavy, krku a chřipku
  • čistěním pleti a odstraněním kožních problémů
  • sníženým krevním tlakem a hladinou cholesterolu v krvi
  • ničením kvasinkové infekce
  • léčbou dny a artritidy
  • dobrým trávením

Jablečný ocet je nejúčinnější hned po ránu na lačný žaludek. 2 lžíce přidejte do teplé vody. Můžete dosladit medem, a poté pít po malých douškách.

Začnete hned ráno správně a nedejte nemocím šanci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button