Jak poznáme ty zásadní životní změny?
Každý z nás, dospělých, jistě prožil již několik životních změn. Ať už se jedná například o rozchody s partnerem, stěhování, dokončení vysoké školy, změnu práce a podobně. Tohle jsou změny, které prostě k životu patří a nikdo z nás je neovlivní, jsou takovou nepsanou součástí naší existence.
Ale jak poznat, které z těchto klasických změn jsou ty zásadní? Často totiž ani nepoznáte, že k takovým změnám dochází, protože příznaky přichází hodně pozvolna a Vy vůbec nemusíte tušit, že se něco děje. A až si konečně všimneme toho, že se něco stalo, tak se kolikrát těchto podle Vás náhlé změny tak strašně leknete, že potom nevíte, co s tím. Poradíme Vám, jak zjistit ve vývoji vašeho života ty hlavní zlomy hned v jejich zárodku, abyste s nimi mohli něco začít dělat a dát svému životu opět ten správný směr.
1. Nemáte o nic zájem?
Každá životní změna začíná s tím, že se mění naše zájmová činnost. Dříve jste nemohli uděla ani krok nebo si představit den bez komunikace s nejlepší kamarádkou a teď už jste s ní třeba týden nemluvily? Dejte si pořádný pozor, jestli je to pouze tím, že jste jen zaneprázdněná či se neděje něco horšího.
2. Dáváte stále průchod své fantazii?
Začíná Vás čím dál tím více mrzet, že jste si nesplnili své životní plány a neustále nad tím přemýšlíte, dokonce i přes den? Dříve jste tohle provozovali pouze před spaním, kdy jste si vysnívali, co všechno byste chtěli v životě ještě dosáhnout a teď Vás napadají i přes den myšlenky na to, že je vlastně už na všechno pozdě a že si své sny prostě nedokážete splnit? V tomto případě začněte vnímat svět kolem sebe – a hlavně, jak se říká – „nikdy neházejte flintu do žita“.
3. Vnímáte své tělo
Podvědomě cítíte, že energie ve Vašem těle se mění – i když tyhle náznaky registrujete, je třeba je pořádně vnímat a snažit se přijít na to, co znamenají. Tenhle „výzkum“ můžete brát třeba jako svou životní výzvu, která Vás zase dokáže někam posunout – a Vy se přestanete trápit.
4. Jste rádi sami
Sice to jde pomalu, ale jednoho dne si uvědomíte, že dříve jste byli mnohem společenštější a teď si raději lehnete doma a jste rádi, že máte od všech lidí klid a nikdo a nic Vás nerozptyluje? A když Vás to doma přestane bavit, rádi se sice vydáte na procházku, ale zásadně sami. Tím Vám Vaše tělo dává najevo, že hledáte svůj vlastní klid a vstup do svého nitra. Tak ho honem najděte a vraťte se ke sému starému životu, věřte, bude Vám lépe.
5. Najednou rádi čtete?
Dříve jste si večer rádi pustili film, nalili skleničku vína a jen tak relaxovali na gauči? A najednou je to všechno pryč a namísto toho se raději zavrtáte pod peřinu s jakoukoli knihou, jen abyste se dozvěděli něco nového a zaměstnali svůj mozek jen proto, abyste si neuvědomovali, že procházíte nějakou změnou? Pozor – něco se s Vámi děje, nepřehlédněte tento varovný signál!
6. Jste přecitlivělí?
Přijde Vám, že najednou je všechno takové emotivnější? Že se Vám při každé dojemné chvíli derou slzy do očí, ikdyž dříve Vás nic nedokázalo rozhodit? Všechno, co cítíte, cítíte tak nějak prostě více? Nemůžete vidět, když ostatní trpí, když jste šťastní, tak byste to nejraději vykřičela do celého světa a naopak – když je někdo šťastný, tak mu to dokonce i závidíte? I tohle jsou signály, kterými Vám tělo chce dát něco najevo – tak jim naslouchejte a určitě přijdete na to, co to je a znovu se určitě dostanete „do pohody“.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos