Nezařazené

Jak si na zahradě připadat jako na pláži: středomořský styl

Inspirujte se rostlinami a designem, který ve vás zanechá hluboký dojem. Rostliny odolné proti suchu jsou navíc i nenáročné na údržbu. Pro relaxaci si vzpomeňte na slunce, které zalilo vaší horkou dovolenou. Brzy si představíme rostliny, jenž jsou vhodné k vytvoření této oázy.

Voňavé impozantní květinové pozadí si zamilujete

A námi vybrané rostliny jsou dokonalou ukázkou architektoniky. Místo trávníku, který se hůře udržuje, přichází v úvahu štěrk a dlažba. Začleňte některé prvky do vašich zahrad i vy a slunečné podnebí přivoláte sami!

Skvěle vypadá např. středozemní zahrada s levandulemi. Nemusíte žít zrovna v Itálii nebo Španělsku, abyste do své zahrady zakomponovali bylinky, keře a květiny rozličné kultury. Na terase nebo jiném chráněném místě v bezvětří se budete cítit velmi příjemně.

Co roční období, to jiná dekorace

V zimě ve středomořské zahradě jsou k vidění dost často např. akácie a citrusové stromy v jejich plné kráse. Na jaře vypadají skvostně zase krokusy.

Do centra naší pozornosti pak přichází na řadu také okrasné trávy. V létě můžeme změnit rostliny na různé popínavky, bylinky, oleandry, olivovníky a pelargonie.

oleandr

Za stále kvetoucí po celý rok se považuje rozmarýn. Na podzim svou ojedinělou krásu vystavují bramboříci. Po celý rok si dovolte opěvovat krásu a půvab vaší riviéry díky palmám. Svou úlohu sehrají také menší cypřiše.

Rodilé zahrádkáře bude bavit měnit styl každý čtvrt rok

Taková zahrada je chloubou. Akorát je potřeba vytvořit dané rostlině, co nejbližší prostředí, ve kterém se nachází normálně. A právě jaro je ideální čas pro vaší první výsadbu středomořské zahrady.

Půda má totiž šanci se trochu prohřát, což zabrání hnilobě kořenů v chladnější zimě a vlhku. Středomořské rostliny jsou přímo stvořené k tomu, aby si užívaly dlouhé slunečné dny. Je pro ně klíčové, aby bylo dostatek světla.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Bohužel i u nás začíná být léto dosti tropické. My bydlíme v domě 5 let a postupně se snažíme krášlit i venkovní prostředí a vzhledem k tomu, že máme kvůli terénu hodně strusky, tak je tady v létě nesnesitelně. S manželem jsme si řekli, že letos vytvoříme zahradní jezírko a věříme, že ta vlhkost trochu pomůže. Jinak také plánujeme vysázet levandule, které zvládnou i sucho a teplo a uvažujeme, že zasadíme i citrus, ale nevím, jestli u nás bude plodit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button