Nezařazené

Cviky, které vám pomohou shodit přebytečná kila

V tomto článku si představíme 6 jednoduchých cviků, které můžete provádět v pohodlí vašeho domova a pomohou vám formovat vaše tělo a zbavit se přebytečných kil, které jste stihli nabrat přes vánoční svátky.

Proč je pro vaše tělo cvičení tak důležité?

Pravidelné cvičení je zdravé pro celý organismus, nejen pro dokonalý vzhled postavy, ale i pro prevenci mnoha onemocnění. Díky pohybu spálíte přebytečné tuky, vaše tělo se prokrví a je nabyto novou energií. Pohyb vás chrání proti mnoha budoucím problémům, které se mohou projevit až ve stáří. Je důležitý pro váš pohybový aparát, flexibilitu, zdravý kloubů a i váš trávící trakt. Kromě toho cvičení zlepšuje náladu, snižuje deprese a stav úzkosti.

Základní cviky na břicho

Jsou vhodná pro posílení středu vašeho těla, břišních svalů a vnitřních svalů v okolí orgánů.

Posilujte břicho střídáním nohou

Lehněte si na podložku, na záda. Natáhněte ruce a nohy. Dlaně si složte za hlavu. Nyní zvedněte pravou nohu a kolenem se snažte dotknout levého loktu. Není to nic těžkého. Takto střídejte ruce a nohy. Horní část těla zvedejte z podlahy jen mírně. Cvik můžete provádět rychleji nebo velmi pomalu a při dotyku s kolenem a loktem chvíli vydržte, tím si cvik ztížíte.

Prkno, plank

Tento cvik vás donutí zapojit svaly celého těla a především střed těla. Připravte si podložku, lehněte na břicho a umístěte lokty pod tělo. Zvedněte se na lokty a opírejte se o ně a o prsty na nohou. Ujistěte se, že jsou vaše záda rovná a lokty dolů od ramen. Snažte se mít hýždě v rovině, v jedné přímce od pat až k hlavě.

Cvičení na spodní část těla

Zvedání nohou

Připravte si podložku a jděte do stejné pozice jako při planku. Lokty opřené o podložku a kolena také. Nyní zvedejte nohu v pravém úhlu do výšky, abyste posílili břišní svaly a hýžďové svaly. Nohy zvedejte do takové výšky, jak jen je to možné, ale nikdy nepřetahujte přes bolest! Nohu stáhněte jemně dolů až k hrudníku a poté zpět na podložku.

Dřepy

Tento cvik se provádí ve stoje, nohy a ramena od sebe. Pokrčte nohy a dejte ruce rovně před sebe. Poté pomalu se pomalu snižujte až do sedu. Ujistěte se, že jsou vaše záda po celou dobu cvičení v rovině. Koleno by nemělo přesahovat špičky nohou, na které si musíte stále vidět.  Z této polohy vsedě se vraťte do výchozí polohy.

Měsíční plán na každý den

Opakujte vždy nejméně dvakrát denně. Záleží na vaší fyzické kondici. Před posilováním se vždy řádně protáhněte a prodýchejte. Stejně tak po cvičení.

První týden:

  • posílení břišních svalů: 4 minuty (2 minuty plank, 2 minuty střídání nohou)
  • dolní část těla: 2 minuty hýždě, 2 minuty dřepy

Druhý týden: první sada

  • posílení břicha: 3 minuty
  • plank: 3 minuty
  • zvedání nohou: 3 minuty

druhá sada

  • dřepy: 3 minuty
  • hýždě: 3 minuty

V dalších dvou týdnech pokračujte podle náročnosti, které jste dosáhli, ale nevynechávejte žádné z cviků

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button