KrásaRady a tipy

Jak sjednotit tón pleti? Zakrátko uvidíte ten rozdíl!

Kdo netouží mít krásnou a zářivou pleť, zřejmě by lhal. Akorát si to přiznejme bez mučení – nemáme na sebe tolik času, kolik bychom si přáli.

Jsme zaneprázdnění a najdeme si chvíli max na relax u televize nebo si jdeme zacvičit. Když si dáváme sprchu nebo vany, použijeme jeden kosmetický přípravek a hotovo. Je čas se začít hýčkat!

Nebudete-li se o svou pleť správně starat, nejspíše se začnete potýkat s tím, že pleť bude vypadat staře a zašedle. V horším případě změní také tón pleti. Nerovnoměrný tón pleti je se však dá jednoduše řešit. Jak?

Přinášíme vám domácí recept na dvě pleťové masky:

Citronovo-medová maska

Citron je velmi dobře známý pro svou kyselost, a proto funguje jako přírodní složka pro zesvětlení pokožky nebo odstranění pigmentace. Masku, kterou si dnes připravíme se aplikuje dvakrát týdně.

Postup:

Vezměte citron a vymačkejte ho do čisté sklenice. Přidejte med (poměr medu a citronu by měl být – 50:50). Citrony pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky, vyčistit pleť a upravit její nerovnoměrný tón. Med je přírodní antioxidant a vlastní antibakteriální účinky.

Směs z citronu a medu aplikujte po důkladném vyčištění obličeje – pronikne tak více do hloubky struktur pokožky. Nechte působit nanejvýš 20 minut, při citlivosti pokožky i méně.

Následně masku opláchněte vlažnou vodou a naneste svůj denní hydratační krém s SPF. Po třech až čtyřech týdnech pravidelného nanášení spatříte, že vaše kůže v obličeji je daleko zářivější, vyrovnaná a mladistvější.

Jogurtovo-rajčatová maska

Rajčata jsou mírně kyselá, a tudíž jsou skvělými pomocníky při čištění obličeje. Pokožku hydratují, ale i rozjasňují.

Postup:

Jedno zralé rajče rozmačkejte v misce, přidejte 2 polévkové lžíce jogurtu a dobře společně promíchejte. Pokud vám jde rajče špatně rozmačkat, lze ho dát do mixéru.

Tato maska slouží k přímé aplikace na pokožku. Dělejte tak zhruba obden a vždy nejdéle těch 20 minut. Odstraní i staré skvrny po opálení.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button