Kýchání: putuje rychlostí 100 metrů za sekundu a ve vzduchu visí až 10 minut!
Kýchání není považováno za nebezpečný stav, ale nesmíte dovolit tomu, aby se tak stávalo příliš často. Všem je doporučeno, aby si dávali ruku před ústa i s kapesníkem, ale mnozí to tak nedělají.
Kýcháme nedobrovolně, ale je to fyziologické
Kýchání je spojené s obranným mechanismem vašeho těla. Je to způsob, jakým mozek reaguje na nežádoucí dráždivé látky, bakterie nebo viry.
Většina z nich se dostane do nosního průduchu a my si kýchneme, jelikož dochází k podráždění nosních sliznic.
Toto podráždění je důsledkem přetížení způsobeného běžnou rýmou. Kromě nachlazení existuje několik dalších faktorů, které mohou vést k dalšímu kýchání – alergie na pyl, plísně, srst, prach, kořeněná jídla, vdechování kortikosteroidů z nosních sprejů, vysazení léků a spouštěči – jako je prach, znečištění ovzduší a suchý vzduch.
Kořeněná jídla, na vině jsou některé léky a dokonce i prášky.
Jak si s tím poradit?
Šťávy lisované za studena
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč musíte při kýchání zavřít oči? Je to proto, že tento proces zapojuje svaly hlasivek a obličeje. A břišní svaly umožňují kýchání.
Všichni víme, že kýchání není důvod k obavám a většinou odezní samo. Pokud však stav přetrvává, vyzkoušejte tyto domácí prostředky.
Citrusové plody
Pomeranče, citrony a grapefruity jsou citrusové plody, které obsahují rostlinné chemikálie známé jako flavonoidy. Flavonoid je silný antioxidant, který pomáhá v boji proti nežádoucím bakteriím a posiluje imunitní systém těla.
Konzumace těchto plodů každý den, pomůže snížit účinky nachlazení a dalších alergií v těle.
Černý kardamom
Často se používá při vaření tradičních indických jídel. Konzumace 2- 3 ks tohoto koření vám může pomoci od kýchání. Černý kardamom normalizuje stav sliznic dýchacích cest. Kromě žvýkání můžete olej z černého kardamomu použít také k masáži kolem nosu.
Zázvor
Pokud máte sklon k neustálému kýchání, můžete zázvor popíjet ve formě čaje a smíchat ho s medem a horkou vodou. Vypijte před spaním.
Tulsi
Tato tradiční indická rostlina má mnoho antibakteriálních vlastností, které pomáhají v boji proti infekcím. Neustálé kýchání způsobuje zánět v nosním průchodu a tato rostlina kýchání zamezuje.
Zdroj náhledových obrázků: Pixabay
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos