Návod: Vyrobte si doma přírodní růž s levandulovým olejem
V posledních několika letech jste se mohli setkat s různými návody, jak si doma vyrobit nejrůznější kosmetické přípravky z poměrně běžně dostupných ingrediencí. Proč tomu tak je? Lidé se snaží vyhýbat průmyslově vyráběné kosmetice, která obsahuje řadu chemických látek, parfémů a barviv, která nejsou zdravá pro jejich pleť. Navíc jsou často testována na zvířatech a prodávána za velké částky. Vyzkoušejte si i vy domácí přípravu kosmetiky. V dnešním článku najdete návod na výrobu růže na tváře, která voní po levanduli.
Když se červenáme
Růž je jedním z nejoblíbenějších kosmetických přípravků, které používají miliony žen po celém světě. Používá se na vytvoření růžových líček a zvýraznění lícních kostí, aby váš obličej vypadal svěže, rozzářeně a mladistvě. Používání růže a zvýrazňování líček sahá daleko do historie. Různé pigmenty, potraviny a látky se používali na zvýraznění tváří, jako například drcené moruše, jahody, červená řepa či červený amarant, již v minulosti. Dříve hledali zdroje v přírodě, aby si vytvořili jemně načervenalé rumělce. Naši předci byli moudřejší než my. Z dnešních průmyslově vyráběných výrobků můžete mít problémy s kůží, podrážděné oči, podrážděné plíce či mohou podporovat vznik rakoviny, jelikož obsahují toxické látky. Pokud si ale vytvoříte vlastní růž, nic takové vám nehrozí, stačí vybrat správné ingredience.
Červená řepa a kořenový škrob
Nejdříve byste si měli namlít jemný prášek z červené řepy. Řepu nakrájejte na plátky a upečte v troubě. Poté namelte s pomocí mlýnku či rozmixujte v mixéru. Červená řepa je plná antioxidantů a má protizánětlivé vlastnosti a přináší mnoho výhod vaší pleti, například to, že zabraňuje jejímu stárnutí. I když je řepa běžně konzumována, i vaše kůže z ní může absorbovat mnohé benefity. A kde sehnat kořenový škrob? Kořenový škrob běžně seženete na internetu či ve zdravých výživách. Je to přírodní látka, která obsahuje vitamín C, který je skvělý pro kůži, jelikož pomáhá odstranit tmavé skvrny.
Skořice a zázvor
V růži nechybí ani mletý zázvor a skořice. Skořice se používá k dosažení tmavší barvy růže, zároveň zázvor přidáváme pro světlejší barvu. Do směsi byste měli nejprve přidávat špetku a zkoušet, jak bude vypadat na vaší pleti, podle toho je přidávejte. Stejně jako řepa obsahuje skořice antioxidanty a má protizánětlivé účinky. Navíc působí jako přírodní antibiotikum a obsahuje antimikrobiální látky, které chrání pokožku před podrážděním a vznikem akné, vyrážek a alergických reakcí. Zázvor pomáhá v boji s infekcí.
Esenciální oleje
V růži by neměly chybě ani esenciální oleje. Levandulový olej má uklidňující účinky na vaši pleť, navíc zpomaluje stárnutí a snižuje riziko vzniku akné. Esenciální olej s kadidlem pleť také uvolňuje, zabraňuje tvorbě vrásek a uzavírá póry.
Jak si vyrobit domácí růž?
Existují čtyři typy růží: lisovaný prášek, sypký prášek, krém na bázi minerálních látek či „zapečená“ růž. V dnešním návodu si ukážeme, jak vyrobit sypký prášek.
doba přípravy: 5-10 minut
obsah: 60-90 g
- 2 lžíce řepového prášku
- 1 lžíce kořenového škrobu
- špetka mleté skořice (pro tmavší barvy) nebo mletého zázvoru (pro světlejší barvy)
- 2-3 kapky levandulového esenciálního oleje
- 2-3 kapky esenciálního oleje s kadidlem
- špetka slídového prášku (navíc)
Všechny suché přísady smíchejte v mističce, dobře promíchejte. Přikápněte vonné oleje a znovu zamíchejte. Pro větší lesk můžete přidat špetku slídy, ale nemusíte. Pokud bude růž příliš tmavá, přidejte zázvor, pokud příliš světlá, přidejte skořici. Umístěte do nádobky s víčkem, aby růž nenavlhla. Nanášejte s pomocí štětců.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos