Zdraví

Neříkejte sladkému sbohem. Existuje totiž rostlina, která dokáže ustálit hladinu cukru v těle

Bojíte se, že to se sladkými pokrmy dost přeháníte? Sladké pokrmy jsou pro některé lidi jako droga, kterou musí neustále konzumovat. Bohužel při nadměrné konzumaci sladkého je zde možnost vzniku cukrovky či jiných nemocí.

Prevencí vzniku různých komplikací díky vysoké konzumaci sladkých pokrmů je ajurvédská bylina tzv. Gymnéma lesní. Gymnéma lesní je tropickou liánou, která roste ve střední a jižní Indii a její listy se využívají na léčbu cukrovky již přes 2000 let.

Herbalista Kart Purkh Khalsa během své praxe zaznamenal díky Gymnémy snížení hladiny krevního cukru u některých pacientů.

Fungování rostliny

Nikdo pořádně neví, jak rostlina funguje, je ovšem jasné, že léčí. Studie prokázala trojí mechanismus byliny, ale který z nich je ten, který má takové účinky? Nikdo si není zcela jistý.

Gymnéma lesní pomáhá sekreci inzulínu, zvyšuje reakci na inzulín a snižuje absorpci tuků a glukózy.

Rostlina byla mnohokrát zkoumána. Například při jedné studii bylo 20 osobám podáváno 400 mg extraktu. U těchto dvaceti pacientů bylo po 20 měsících potvrzeno, že došlo k regeneraci slinivky a zvýšení vytváření inzulínu na potřebnou úroveň.

Užívání rostliny

Herbalista, o kterém již bylo zmíněno, doporučuje, aby postihnuté osoby užívali sušený list v kapsli přibližně v rozmezí 15 až 400 mg denně, a to podle potřeb pacientů. Zezačátku by měli pacienti používat jen malé množství, ale postupně ho zvyšovat. Po pravidelném užívání by se výsledky měly dostavit během několika měsíců.

Bylina také dokáže změnit celkovou příchuť sladkého. List gymnémy vložený na jazyk dokáže totiž změnit chuť sladkého na hořké. Tento efekt je zapříčinění tím, že list gymnémy potlačí jazykové receptory, které vnímají sladkou chuť. Efekt trvá přibližně 15 minut.

Zakoupení rostliny

Tuto bylinu je možné zakoupit v obchodech, které se specializují zdravou stravou nebo v obchodech, které jsou zaměřené na Ajurvédu.

 

Pokud jste člověk, který má rád sladké nebo už máte cukrovku, je pro vás tato rostlina jako stvořená. Ovšem při jejím užívání dbejte na instrukce, které vám dal váš praktický lékař. Cukrovka totiž není lehkým onemocnění, které sebou nese spoustu komplikací.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button