Přírodní léčbaZdraví

Petržel není jen ozdoba jídel! Podívejte se na 7 jejích úžasných léčivých vlastností

Petrželka je často přehlížena a používána jen jako ozdoba. Nicméně, tato malá rostlina na vašem talíři může poskytnout docela silný nutriční elixír. Petržel je již dlouho používána v tradiční medicíně k léčbě různých onemocnění.

7 zdravotních přínosů petržele

1.Posiluje imunitní systém

Petržel je plná vitaminů a minerálů, které pomáhají podporovat váš imunitní systém, včetně vitamínů C a A, folátu a niacínu. Petržel, díky velké části chlorofylu, má rovněž antibakteriální a antifungální vlastnosti.

2.Petržel pomáhá řídit diabetes

Petržel je již dlouho používán v místech, jako je Turecko, aby pomohl zvládnout cukrovku. Studie provedená s potkany prokázala vazbu mezi spotřebou petržele a sníženou hladinou cukru v krvi.

3.Revmatoidní artritida

Petržel obsahuje protizánětlivé vlastnosti, a to hlavně díky obsahu vitaminu C a beta-karotenu, který významně pomáhá při bolesti s revmatoidní artritidou. Předpokládá se také, že spotřeba petrželky přispívá ke snížení nahromadění kyseliny močové v těle, což je hlavní faktor při revmatické artritidě a dny.

4.Vlastnosti bojující proti rakovině

Předběžné studie naznačují, že extrakt z petrželového oleje obsahuje antikarcinogenní vlastnosti. Pokud může být proveden další výzkum a potvrzeno toto přesvědčení, mohlo by to mít obrovský dopad na léčbu rakoviny a prognózy.

5.Osteoporóza

Studie ukázaly, že petržel pomáhá podpořit zdraví kostí. Díky svému jedinečnému obsahu vápníku a folátu je petržel zejména pro ty, kteří trpí osteoporózou, prospěšná bylina.

6.Přírodní diuretikum

Petržel funguje jako přírodní diuretikum a používá se po staletí k léčbě ledvinových kamenů, žlučníkových kamenech, infekcí močových cest a dalších. Konzumujte petrželku, abyste snížili riziko, že budete postiženi jakýmikoli problémy s ledvinami, žlučníkem nebo močovým měchýřem.

7.Protizánětlivá

Jak bylo zmíněno výše, má petržel silné protizánětlivé vlastnosti. To bylo užíváno po staletí k léčbě onemocnění, jako jsou zuby, modřiny, žaludeční nevolnosti a další.

Vzhledem k tomu, že bylinka obsahuje více vitamínů a sloučenin, od vitamínu A až po hořčík a mangan, není překvapením, že se už po staletí používá v tradiční medicíně. Z poruchy trávení až po artritidu může být petržel použita na celou řadu nemocí a je to bylinka, kterou by jste měli mít určitě stále po ruce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button