Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Zázračná síla mandlí – namočte je přes noc do vody a ráno snězte. Uvidíte, co se s vaším tělem stane!

Možná vás napadlo, jaký je rozdíl v tom, když sníte mandle suché nebo namočené. Divili byste se, ale rozdíl je to velký!

  1. Suché mandle obsahují enzymové inhibitory, které chrání semena až do doby, než je čas vzklíčit. Z takových plodů tak nikdy nezískáte tolik živin.
  2. Naopak mokré mandle uvolňují všechny živiny, které v nich jsou. Můžete tedy profitovat ze všech zdravotních účinků!

Jak vám namočené mandle pomohou?

Zdravé srdce

Nenasycené mastné kyselin, draslík a bílkoviny jsou doslova balzámem pro vaše srdce. Vitamín E také zabraňuje vzniku chronických onemocnění srdce a hořčík chrání před infarktem.

Zvýšení energie

Každodenní konzumace mandlí pomáhá tělu lépe kumulovat a využívat energii. Znamení to tedy, že se budete cítit stále plni energie i na sklonku dne, protože vaše tělo bude umět síly lépe rozložit do celého dne. Vyhnete se tedy pocitům náhlého vyčerpání, které máme často tendenci kompenzovat sladkým jídlem.

Snížení cholesterolu

Pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zejména díky obsahu vitamínu E a vápníku.

Zlepšení mozkových funkcí

Mandle pomáhají udržovat svěží mysl i paměť. Je to především díky L-karnitinu, což je látka, která umožňuje vytvářet nová nervová propojení a pečuje o ty stávající. Snižují tak riziko vzniku Alzheimerovi choroby.

Zdravé kosti

Vápník, hořčík i fosfor se starají o to, abychom měli zdravé a pevné kosti. Fosfor zvlášť pak účinně předchází vzniku osteoporózy.

Regulace krevního tlaku

Nízký obsah sodíku zabraňuje fluktuaci krevního tlaku a udržuje jej na stabilních hodnotách.

Prevence rakoviny

Pravidelná konzumace mandlí snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva. Je to především díky tomu, že mandle zlepšují průchodnost střev a ty tak nejsou každodenně tolik zatěžována. Potrava v nich nezahnívá a netvoří se tam velké množství toxických látek. Kromě toho obsahují mandle také vitamín B17, který je znám svými protinádorovými účinky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button