Prevence

Sarsaparilla podpoří očistu i zdraví našeho organismu

Tento název připomíná spíše nějaký nápoj, ale ve skutečnosti je to kvetoucí rostlina, která se vyskytuje v tropických, teplých a mírných oblastech celého světa.

Můžete ji vidět v různých formách – stálezelené keře, listnaté stromy nebo pnoucí rostliny. Kořeny obsahují vysokou koncentraci živin a organických sloučenin. Lze jej přidávat do polévek, dušených pokrmů, rostlinné stravy nebo nápojů. Prášková forma kořene je využívána v tradiční čínské medicíně.

Zdravotní výhody

Mezi zdravotní výhody této rostliny patří schopnost snižovat zánět, podporovat redukci hmotnosti, posilovat imunitní systém, zmírňovat kožní potíže a zklidňovat žaludeční potíže.

Zánětlivé stavy

Pokud trpíte některým druhem zánětu – dna, artritida či bolesti kloubů a svalů –, aktivní složky sarsaparilly mohou pomoci zmírnit tyto bolesti.

Imunitní systém

Přírodní antibakteriální vlastnosti sarsaparilly pomáhají zabránit infekčním chorobám.

Podpora při redukční dietě

Sarsaparilla je schopna potlačovat chuť k jídlu.

Zdravá pokožka

Antibakteriální vlastnosti jsou jedním z důvodů, proč je lokální aplikace extraktu ve formě masti či krému vhodná pro omlazení pokožky. Pomáhá redukovat vrásky, snižuje výskyt stařeckých skvrn a udržuje pokožku mladší a zářivou.

Detoxikace organismu

K těmto účelům se využívá především díky diuretickým schopnostem, díky nimž se z těla odstraňují přebytečné tuky, soli, toxiny a voda. Také pomáhá při čištění krve, čímž zlepšuje celkový zdravotní stav a snižuje tlak na játra a ledviny.

POZOR: Některé organické látky obsažené v plodech, mohou – ve vysokých dávkách – způsobovat zdravotní problémy (žaludeční a střevní potíže). Prášková forma může vyvolávat alergické reakce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button