Dům a zahrada

Seznamte se s rostlinou, která podle Feng Shui přináší hojnost do domu

Jste milovníkem rostlin? Pokud ano, představíme vám jednu pokojovou rostlinu, která nejenže čistí vzduch, chrání před prachem a zútulní váš byt, ale podle Feng Shui přináší do vašeho domova i pozitivní energii.

Co je Feng Shui

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o Feng Shui, seznamte se s velmi starou čínskou metodou, která zkoumá a učí o interakci lidí s jejich prostředím. Jednoduše vám ukáže, jakým způsobem si vybavit byt, a které části vašeho bytu jsou vhodné využívat pro odpočinek a relaxaci, a které pro práci. Je to prastará filosofie, která je praktikována již po tisíce let a hojně se využívá i dnes.

Feng Shui v překladu znamená vítr a voda. Toto slovní spojení má ukazovat na neviditelné síly a tok energií na Zemi. Tento přístup se snaží najít rovnováhu a harmonii ve vašem obydlí a zahradě a využít přirozené toky energií. Tato technika je založená na principu, že všechny živé i neživé věci existují v nekonečném vesmíru, ve kterém proudí chi, nebol životní síla. Chi má představovat dobrou a povznášející energii, která prospívá našemu zdraví. A rostliny a květiny mohou být při získávání energie Chi tím nejlepším zprostředkovatelem.

Mnozí odborníci zajímající se o Feng Shui tvrdí, že všechny stálezelené rostliny vyzařují dobrou energii, která pozitivně ovlivňuje všechny oblasti našeho života, především v oblasti financí a podnikání. Rostlina je také tím nejlepším, co podle nich přináší štěstí, radost, přátelství a materiální bohatství. Nejoblíbenější rostlinou je Tlustice vejčitá, která připomíná malý stromek s penízky.

jade_flower
Někdy se můžete dočkat i drobných kvítků. Ty podle Feng Shui představují silné přátelství.

Tlustice vejčitá

Tato stálezelená rostlina je původem z Afriky a velmi rychle se stala populární pokojovou rostlinou po celém světě. Jeho malé zelené lístky jsou oválné a podobají se minci. Listy, ve kterých se ukládá voda, jsou silné, lesklé a hladké. Pokud máte štěstí a o rostlinu se staráte opravdu dobře, můžete se dočkat i malých bílých a světle růžových kvítků, které připomínají hvězdy.

Podle Feng Shui byste tuto rostlinu měli doma pěstovat především proto, že je symbolem štěstí. Je také skvělým dárkem, pokud chcete hostiteli popřát prosperitu, štěstí a bohatství v novém domově, nebo v případě chcete-li popřát novomanželům šťastný společný život.

Pokud chcete správně využít energie, podle Feng Shui byste tuto rostlinu měli umístit do jihovýchodního rohu ve vašem domě, či bytě. Následovníci tohoto směru tvrdí, že každý nový list, který na rostlině vyroste, představuje zvýšení vašeho bohatství. Vykvete-li vám, znamená to hluboké přátelství, které buď již máte, nebo které vás čeká.

Pokud si rostlinku pořídíte, nezapomeňte se o ni s láskou starat. Ať už ve filosofii věříte, či nikoliv, zelená rostlina vám v obou případech bude dělat radost.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button