Jídlo

Slyšeli jste již o stravování podle krevních skupin? Krevní skupina AB a 0

V předchozím článku jsme se zaměřili na stravovací návyky, které by si měly osvojit krevní skupiny A a B. Dnešní článek se bude věnovat také stravování podle krevních skupin, a to krevní skupině AB a nula. Vyzkoušejte tento způsob stravování i vy a uvidíte, zda pro vás bude vhodný. 

Krevní skupina AB

Jak už název krevní skupiny napovídá, krevní skupina AB je, co se týče jídla, mixem těchto dvou krevních skupin. Tato krevní skupina je také poměrně vzácnou v naší populaci, jsou to pouze 2-5 % populace. Lidé s touto krevní skupinou jsou více náchylní ke vzniku rakoviny žaludku v těle. Mezi vhodné potraviny patří tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelenina a ananas.

Maso? Ano, ne?

Vyhnout byste se měli červenému masu, fazolím, kukuřici, pohance a pšenici. Mezi vhodná masa patří jehněčí, krůtí, králík a skopové; z mořských produktů je to tuňák, mořská štika, měkkýši, losos a makrela. Mezi vhodné mléčné výrobky patří kozí sýr, sýr feta, kefír, jogurty, sýr cotagge. Dopřávat byste si měli také kaštany, vlašské ořechy, arašídy a arašídové máslo. Vynechat zkuste především pohanku a kukuřičné výrobky. Ty pro vaše trávení nejsou vhodnými. Při vaření klidně používejte kari koření, křen, česnek či petržel. Nejvhodnějším bylinným čajem je čaj zelený, heřmánkový, šípkový, čaj z hlohu či listů jahodníku; vyhněte se čaji z lípy, divizny či aloe.

Krevní skupina 0

Poměrně vzácná krevní skupina, která nese přezdívku lovec. Strava lovců by měla být založena na dostatečném přísunu proteinů, a to z masa, ryb a drůbeže. Jejich strava obsahuje také ovoce a zeleninu. Jejich stravování se podobá paleo dietě. Této krevní skupině se také doporučuje intenzivní fyzické cvičení. Jejich imunitní systém je velmi silný. Jsou to jedinci, kteří jsou celkově tělesně zdatní, mají výborný metabolismus. Často je však postihuje snížená funkce štítné žlázy, překyselení žaludku, špatné krevní srážlivosti a zánětlivým onemocněním.

Podpora činnosti štítné žlázy

Jedlíci této krevní skupiny by si měli dopřávat produkty, ve kterých je obsažen jód. Ideální jsou pro ně mořské řasy, játra, červené maso, kapusta, špenát, brokolice a sůl s obsahem jódu. Ze své stravy by však měli více vynechat pšeničný lepek, kukuřici, fazole, čočku, zelí, květák a hořčici. Nejvhodnějším masem je pro ně maso hovězí, zvěřina, srdce játra; za neutrální se považuje kuře, slepice, kachna, králík a krocan. Z plodů, které nám dopřává moře, je vhodné pro krevní skupinu 0 jíst tresku, makrelu, bělomasé ryby, lososa, hejka; za neutrální se považuje tuňák, měkkýši, pstruh mořský, krab a další. Neutrálními jsou také mléčné výrobky, jako je máslo, mozzarella, kozí sýr či sójové produkty. Z obilných produktů je lepší konzumovat potraviny bez obsahu lepku. Mezi zakázané patří pšeničná, ovesná, celozrnná mouka. Za vhodné koření je považovaný kajenský pepř, karob, petržel, kari a kurkuma. Z čajů si dopřávejte především lipový, pampeliškový či šípkový.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button