Jídlo

Příznaky, které odhalí, že vaše tělo nesnese lepek

Nedílnou součástí běžných potravin, které jsou pravidelně součástí našeho jídelníčku, je lepek. Většina lidí však nebere fakt, že jejich tělo lepek neumí zpracovat, vážně. Mnozí si myslí, že jim lepek dělá dobře a že alergičtí nejsou. Můžete ale trpět na jiný zdravotní problém, který může být vyvolán nesnášenlivostí lepku. Pojďme se tedy společně podívat, jak reaguje tělo, když má v těle lepek a nechce ho.

Trávení

Nadýmání, nadměrná plynatost nebo zažívací potíže mohou být utrpení. Zvláště v případě, přepadnou vás na místech, kde problém nemůžete vyřešit. Pokud si jste jisti, že vás tyto problémy přepadají i v případě, že jste nesnědli žádnou toxickou potravinu, důvod může být jednoduchý, vaše tělo neumí zpracovat lepek a tudíž dráždí váš trávicí trakt. Zvolit bezlepkovou dietu může být odpovědí na váš problém.

Husí kůže

Husí kůže vám může naskočit z různých příjemných i nepříjemných podmětů. Existuje však kožní onemocnění, které připomíná husí kůži a vypadá jako krupička. V tomto případě může za onemocněním stát nedostatek vitamínu A a intolerance lepku. Obě tyto skutečnosti totiž zamezují vstřebávání tuků ve střevech, a proto si své místo najde pod kůží.

Únava

I když předpokládáte, že po lehkém jídle budete cítit více energie, účinek může být opačný. Je zcela normální, že polední únava způsobená snižující se energií, vás přepadne po obědě. Pokud ale trpíte únavou po jakémkoliv jídle s obsahem lepku, problém může být jeho intolerance. Lidé, jejichž organismus špatně zpracovává cukr, si všimly významného poklesu energie, pokud byl v jídle obsažen lepek.

Závrať

Jako může lepek ovlivňovat hladinu energie v těle, můžete po jídle pociťovat i slabé závratě. Lepek může způsobit, že lidé, kteří trpí problémy s nervovým systémem, pocítí po jídle nepříjemnou závrať.

Hormonální nerovnováha

Máte někdy pocit, že vaše nálada je jako na horské dráze a vy nemůžete přijít na to, co vám tuto změnu způsobuje? I v tomto případě může být příčinou lepek. Jednou z možných příčin může být hormonální nerovnováha, způsobená premenstruačním syndromem, přechodem, ale i lepkem.

Pokud máte podezření, nebo vykazujete nějaké výše uvedené příznaky, že vaše tělo si neumí porad s potravinami obsahující lepek, je nejlepší navštívit vašeho ošetřujícího lékaře a domluvit se na dalším postupu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button