Jídlo

Strava podle měsíců v roce – červenec, srpen.

Červenec

Toto období je příhodné pro konzumaci čerstvé zeleniny, která je dostupná na zahrádce. Vyzkoušet můžete například strouhanou řepu s karotkou a reveňovou nebo citronovou šťávou.

Do jídelníčku zařadíme také čerstvý hrášek, fazole, kukuřici a nové brambory. Ty může péci ve slupce. Ke svačině si můžeme připravit tvaroh s pažitkou nebo cibulí a smetanou. Osvěžující je i podmáslí.

Vynecháme vejce a nakládanou zeleninu.

Pro měsíc červenec jsou vhodné čaje z čerstvých květů – šípková růže, černý bez, lípa.

Chcete – li si dochutit zeleninu, vyzkoušejte tyto kombinace: mátu s hráškem, fazolky a saturejku (zlepšuje stravitelnost), anýz dochutí karotku nebo řepu, pro brambory se hodí fenykl, kopr či kmín, kukuřici kombinujeme s hořčičným semínkem a tymián výborně doladí chuť chřestu nebo rajčat. Jako přílohu můžeme použít rýži, kterou uvaříme v dostatečném množství vody.

Srpen

Pro toto období jsou vhodné bochánky z kukuřičné mouky nebo brambory uvařené s kmínem, fenyklem nebo celerovým semínkem. Jsou výborným doplňkem pro zeleninová jídla.

Nápoje připravujeme z neslazené vody, do které přidáme ovocné šťávy (citron, pomeranč, reveň). Další vhodné nápoje jsou kyselé mléko, podmáslí nebo čerstvé mléko ušlehané se šťávou z kyselého ovoce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button