Strava podle měsíců v roce – květen, červen
Květen
Toto období je ideální pro konzumaci zeleniny, především v syrovém stavu. Chceme – li ji tepelně upravit, vaříme ji ve vlastní šťávě či ji lehce podusíme.
Velice vhodná je reveň rebarbora, která je zdrojem vitamínů a minerálních látek, pomáhá při střevních obtížích. Šťáva z ní vyrobená působí příznivě při zažívacích potížích. Konzumovat ji můžeme syrovou (přidat do salátů) nebo dušenou, jako přílohu. Její konzumace má příznivý vliv na stav pokožky.
Další rostlinka tohoto měsíce je šťovík, který příznivě působí na žaludek, játra a nervovou soustavu. Ideální je kombinace s listy pampelišky. Také jej můžeme přidat do zeleninových salátů.
Povzbuzující salát:
- listy pampelišky
- listy řeřichy potoční
- pažitka
Na svačinu si můžeme připravit chléb s tvarohem a strouhanou ředkvičkou, dozdobený listy pampelišky.
Do jídelníčku zařadíme syrovátku, podmáslí, šťávu z citrusových plodů, zeleninové vývary a saláty.
Červen
Začínáme omezovat příjem obilovin, do jídelníčku zařadíme více tvarohu, mléka, smetany a zeleniny (hrášek, fazole, rajčata, hlávkový salát, karotka, chřest, kedlubny, špenát nebo kukuřici).
Kávu a pravý čaj pijeme v omezeném množství. Z ovoce se zaměříme především na to, které dozrává v našich krajích (ideální je kombinace se smetanou), tropické omezujeme.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos