Prevence

TOP 4 esenciální oleje s antibakteriálními účinky

Hledáte pomoc v boji s bakteriemi? Přírodním zdrojem antibakteriálních účinků jsou esenciální oleje. I většina léků, které mají antibakteriální účinky jsou vyrobeny podle vzoru esenciálních olejů získaných z rostlin. Seznamte se dnes s námi s esenciálními oleji, které jsou nejlepší pro boj s bakteriemi.

Léky versus příroda

Pravdou je, že tělo si s některými léky, které ho mají zbavit bakterií, neumí pořádně poradit. A někdy může i sám lék vašemu tělu škodit. Vzpomeňme na antibiotika, která mohou některé orgány poškozovat, záleží samozřejmě na druhu antibiotik.

Top antibakteriální oleje

Esenciální oleje mají svou tradici v používání již po staletí a pomáhaly s léčbou mnoha onemocnění, úzkostí, depresí, proti artritidě, alergii a mnoha dalším. To, že se používají v boji proti bakteriím, není nic nového. Byly vždy používány k zahubení choroboplodných bakterií. Z esenciálních olejů těmito vlastnostmi nejvíce oplývá skořice, oregano, tymián a tea tree olej. Zkuste léčbu přírodní cestou s pomocí esenciálních olejů.

Skořicový esenciální olej

Nejenže krásně voní po skořici, ale některé druhy olejů můžete dokonce přidávat do svých jídel, klasické esenciální oleje do koupele či do aroma lamp. Podle výzkumů pomáhá i skořicový olej při léčbě zánětů kořenového kanálku zubu.

Tymiánový esenciální olej

Esenciální olej z tymiánu má skvělé antimikrobiální účinky. Podobně jako skořicový olej působí proti bakteriím a eliminuje jejich výskyt.

Esenciální olej z oregana

I lékaři a farmaceutické firmy hledají antibakteriální účinky v bylinách i rostlinách. Studie prokázaly, že esenciální olej z oregana má silné antibakteriální účinky.

Tea tree olejíček

Tea tree olejíček je skvělou alternativou v boji proti bakteriím lokálně. Výzkum z Indie dokonce prokázal, že byl olejíček účinný v boji proti E. coli. Skvěle působí i se smícháním s olejem eukalyptovým. Vhodné je smíchat vždy jeden olej či více druhů s lžičkou medu či kokosového oleje a aplikovat lokálně na postižené oblasti. Můžete oleje kombinovat a ty určené ke konzumaci užívat vnitřně.

Jak používat antibakteriální esenciální oleje

Existuje několik způsobů, jak esenciální oleje používat. Ať už je to s pomocí aroma lampy či difuzéru, pokud olejíčky chcete inhalovat, lokálně či vnitřně, ale jen v případě, že je olej ke konzumaci určen.

Antibakteriální super mix

  • 1 kapka oreganového esenciálního oleje
  • 1 kapka zázvorového esenciálního oleje
  • 1 kapka esenciálního oleje z máty peprné
  • 1 kapka esenciálního oleje z grapefruitu
  • 1 kapka skořicového esenciálního oleje
  • 1 kapka esenciálního oleje z tymiánu
  • 1/2 šálku vody

Všechny olejíčky kombinujte a vlijte do sklenice s připravenou vodou. Poté vypijte. Před konzumací olejů se vždy poraďte se svým lékařem. Důležité je, aby dané oleje byly opravdu čisté a určeny k vnitřní konzumaci.

Zdroje

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button