Babské radyKrásaRecepty

Trik na popraskané paty – vyléčí se za pár dní!

Popraskaná kůže na patách není jen estetickým problémem, ale často bolestivým stavem, který člověku znesnadňuje běžné fungování. Existuje však jednoduché řešení!

Budete potřebovat jen několik běžně dostupných surovin a pár dní, během kterých budete kúru provádět. Po jejím skončení se můžete těšit na mladistvě vypadající paty, které jsou zdravé a nebolí.

Tuto kúru je vhodné aplikovat před spaním, aby se přes noc mohla pokožka nohou dostatečně regenerovat.

1. Ošetření pomocí teplé vody

Budete potřebovat:

  • lavor s teplou vodou
  • 2 polévkové lžíce jedlé sody
  • lávové kameny
  • 2 lžíce kuchyňské soli

Teplou vodu nalijte do lavoru a smíchejte se solí a jedlou sodou. Nohy do této lázně naložte alespoň na 15 minut. Poté paty třete lávovými kameny a opatrně odstraňujte ztvrdlou kůži.

2. Cukrovo-olejová škrabka

Připravte si:

  • 2 polévkové lžíce libovolného oleje
  • 1 polévková lžíce krystalového cukru

V misce smíchejte olej s cukrem. Touto směsí masírujte pokožku nohou alespoň 5 minut. Nakonec nohy otřete papírovými utěrkami nebo omyjte a osušte.

3. Hydratace

Nachystejte si:

  • 1-2 čajové lžičky včelího vosku
  • 2 polévkové lžíce libovolného oleje

Včelí vosk a olej vložte do skleněné misky. Tu pak dejte do horké vody nebo nad páru, aby se vosk rozpustil. Obsah misky pak dobře promíchejte a nechte vychladnout. Směs naneste na paty, oblečte si teplé ponožky a běžte spát.

Uvedené 3 kroky opakujte každý večer, dokud vaše nohy opět nezískají mladistvý a zdravý vzhled. A potom hurá do sandálů!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button