Zdraví

Víte, čím je pro nás prospěšný orobinec?

Většina z nás viděla orobinec na okrajích jezer a močálů, ale málokdo asi ví, že může být prospěšný pro naše zdraví. Poskytuje nepřeberné množství zdravotních výhod a léčivých vlastností.

Patří mezi ně například schopnost snižovat bolest, urychlovat hojení ran, zpomaluje krvácení, působí jako prevence proti infekcím, mohl by fungovat jako prevence proti rakovině.

Přírodní antiseptikum

Jedním z nejdůležitějších přínosů jsou antiseptické vlastnosti. Ty má rosolovitá látka vyskytující se v mladých listech. Stejně tak může být tato látka použita lokálně jako analgetikum k úlevě od bolesti a zánětů.

Zastavení krvácení

Různé části orobince mají koagulační vlastnosti, kterých lze použít k zastavení drobného krvácení.

Zdravá kůže

Velké množství živin obsažených v orobinci pozitivně působí na kůži – především je to schopnost podporovat léčbu vředových onemocnění, snížit výskyt jizev nebo zmenšení bolesti po štípnutí hmyzem.

POZOR

Pokud chcete používat orobinec, ubezpečte se, že voda, v níž se vyskytuje, není nějakým způsobem znečištěná.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button