Víte, jak posilovat imunitu přirozeně a snadno?
Imunita je schopnost našeho organismu odolávat náporu antigenů, které na naše tělo útočí z vnějšího prostředí, ale mohou se objevovat i uvnitř našeho těla. Každopádně nám škodí. Na imunitu má vliv správná strava, kvalitní spánek a oslabuje ji fyzická námaha, stres nebo psychické vypětí. Mezi projevy snížení imunity patří především vyšší náchylnost k infekcím. Jak tedy posilovat naši imunitu, aby nám pomáhala?
Vhodné potraviny
Základem pro naše zdraví a správné fungování imunitního systému je vhodná a vyvážení strava. Imunitu nastartují cereálie, ovoce a zelenina. Ty tělu dodají nejen potřebné živiny, ale i minerály a vitamíny. Nejvíce potřebné jsou vitamín C a A a z minerálů pak selen a zinek. Pro tělo jsou potřebné také laktobacily, které nalezneme například v kefíru. Mají příznivý vliv na střevní mikroflóru. Jejich úkolem je eliminovat patogenní organismy, udržují optimální pH, které je pro správnou činnost imunitního systému velmi důležité.
Zapomínat bychom neměli ani na pitný režim. Ideální jsou bylinné čaje nebo čerstvá voda.
Pohyb nade vše
Základ zdravého životního stylu a dobré imunity tvoří také pohybové aktivity. Je to důležitý předpoklad pro zdravé tělo a dobře fungující imunitní systém. Pohybu se nemusíme věnovat profesionálně. I každodenní procházka nebo pohyb na čerstvém vzduchu udělají své a našemu tělu prospějí.
Kvalitní spánek
Klíčem k dobrému zdraví je také kvalitní spánek. Ten tělu dopřává dostatek prostoru pro odpočinek a regeneraci. Nedostatek spánku nebo spánek nekvalitní imunitní systém oslabuje. Organismus pak hůře odolává nachlazení, rýmě nebo dalším nemocem.
A co dál?
Na imunitní systém však mají vliv i další faktory. Patří k nim pohoda organismu. Chronický stres má za následek poruchy imunity a vznik chronických onemocnění.
Na správné fungování našeho těla i imunitního systému má vliv i vhodná teplota prostředí. Přetopené místnosti našemu tělu rozhodně nesvědčí. V letním období si musíme dávat pozor na nastavení klimatizace. Tělu neprospívají teplotní šoky. Popřemýšlet bychom měli i nad otužováním nebo návštěvou solné jeskyně.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos