PrevenceZdraví

Víte, jaké zdravotní výhody přináší našemu tělu cuketa?

Cuketová sezona se pomalu blíží, podívejte se jaké zdravotní přínosy našemu tělu poskytuje.

Obsahuje velké množství vitamínu C, uhlohydráty, bílkoviny a vlákninu. Kromě toho v sobě má významné množství draslíku, foláty a vitamín A.

Pro konzumaci volte spíše cukety mladé; plně vzrostlá cuketa je příliš vláknitá a není tak chutná jako mladé cukety, které mají jemnou chuť a máslovitou bílou dužinu.

Zdravotní přínosy

Hledáte-li způsob, jak zdravě snižovat svou váhu, cuketa vám v tomto snažení může pomoci. Kromě toho podporuje zdravý zrak, pomáhá léčit astma a podporuje imunitu.

  • Pomáhá snižovat váhu

Má totiž extrémně nízkou hladinu kalorií, ale dodá pocit sytosti. Také má vysoký obsah vody a je bohatá na vlákninu.

  • Udržuje optimální zdraví organismu

Díky vysokému obsahu vitamínu C podporuje naši imunitu. Také vláknina podporuje správné fungování organismu, především tlustého střeva. Dále obsahuje omega-3 mastné kyseliny, celou řadu vitamínů a minerálů tělu prospěšných. Kyselina listová je vysoce ceněna především v období těhotenství.

  • Podporuje zdraví mužů

Pomáhá při léčbě onemocnění prostaty – benigní hypertrofie (zvětšení způsobující problémy při močení).

  • Ochrana kardiovaskulární soustavy

Mangan a vitamín C pomáhají udržet silné srdce. Konzumací cukety můžete předcházet ateroskleróze. Hořčík snižuje riziko infarktu a mrtvice a v kombinaci s draslíkem pomáhá snižovat krevní tlak.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button