Kefír je tradiční fermentovaný produkt z mléka, plný probiotik a kvasinek. Je podobný jogurtu, ale daleko účinnější v péči o náš trávící trakt. Když si ho navíc vyrobíte podomácku, ušetříte a budete mít přehled o tom, co pijete.
Jaké zdravotní přínosy má kefír?
Trávení
Kefír má přirozeně nízký obsah laktózy, a proto se přirozeně dobře tráví. Probiotické bakterie udržují ve střevech zdravou mikroflóru, která zaručuje bezproblémové zpracování potravy a živin.
Živiny
Obsahuje vysoké množství vápníku, fosforu, vitamínů a minerálů.
Kůže
Naše pokožka je odrazem zdraví našeho organismu. Pokud vše funguje správně, je plná života, zářivá a čistá. Kefír tedy prostřednictvím vyvažování vnitřní rovnováhy pozitivně působí i na naši pleť.
Domácí kefír
Ingredience:
- 1 polévkovou lžíci kefírových zrn
- 6 ml mléka
Kefírová zrna jsou směsí bílkovin, aminokyselin a lipidů, která vypadají jako vařený květák. Kefírová zrna se v mléce rychle množí a násobí svou velikost.
Postup:
Kefírová zrna zalijte kravským, ovčím nebo kozím mlékem. Nechte je odstát v uzavřené nádobě alespoň 24 h nebo alespoň do té doby, než se směs zdvojnásobí a zhoustne. Poté dobře promíchejte a sceďte. Pijte samotné, ochucené ovocnou šťávou nebo lněným semínkem.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos