PrevenceRady a tipy

Vyrobte si smoothie pro posílení šlach a vazů kolen

Kolena jsou jedním z nejdůležitějších kloubů v těle. Poskytují správné držení těla, umožňují nám stát, chodit, ale i třeba skákat. Jak plyne čas, mohou se naše klouby začít ozývat. Někomu z toho důvodu, že utrpěl zranění, jiný kvůli zánětu, ztuhlosti, atd.

smoothieAť je problém už jakýkoliv, je potřeba v kloubu zvýšit jeho promazávání. Kloub se tak stává volnějším a flexibilnějším. Chcete mít zase radost z pohybu?

Vaše kolena musíte na tento fakt připravit! Rychlý a ostrý pohyb by vám teď mohl ublížit. Podpora celého těla musí přijít postupně. Vrátit kloubům dostatek tekutiny a síly souvisí i se změnou životního stylu! Představíme vám nyní tento recept na smoothie, co vy na to?

Smoothie: Ananas, skořice a oves

Toto smoothie je bohaté na vitamín C, křemík, hořčík a bromelain – dochází tak ke zmírnění bolesti. Tyto živiny vám dají sílu a energii do celého těla.

Složení:smoothie

  • 250 ml vody
  • 1 šálek instantní ovesných vloček
  • 40 g medu
  • 2 šálky plátků nebo kousků ananasu
  • 1 šálek čerstvé přírodní pomerančové šťávy
  • 7 g skořice
  • 40 g drcených mandlí

Příprava:

Nejprve uvařte ovesné vločky, pak vymačkejte šťávu z ananasu. Do mixéru dejte med, mandle, skořici, ovesné vločky a vymačkanou ananasovou šťávu. Jakmile dostanete příjemnou hladkou směs, vložte pár kostek ledu a směs znovu promixujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button