Prevence

Začněte s posilováním imunitního systému co nejdříve

Před příchodem chladné zimy bychom měli začít pracovat na posílení imunitního systému. Imunitní systém, někdy také obranyschopnost, chrání organismu před patogenními mikroorganismy. Imunitní systém není jen jedna část našeho těla, je to soubor různých částí našeho těla, které nás chrání. Součástí imunitního systému je například kůže, sliznice, žaludek či bílé krvinky. Nyní je nejvyšší čas zažít imunitní systém posilovat a preventivně se tak chránit před onemocněními, které nás v zimě postihují nejčastěji. 

Dostatek vitamínů!

Přes zimní období se v obchodech setkáme s ovocem a zeleninou, které jsou mnohdy nekvalitní, navíc za velmi vysoké ceny. Přesto myslete na to, že posilou imunitního systému jsou právě vitamíny obsažené v ovoce a zelenině. Nemusíte si nutně kupovat exotické plodiny, stačí, když do své stravy zařadíte více jablek, řepy, mrkve, ale také pomerančů a citronů, které sice jsou dováženy, ale přes zimu ve velmi dobré kvalitě a za příznivé ceny. Ovoce a zelenina jsou zdrojem antioxidantů, vitamínů a vlákniny.

Pravidelný pohyb

Důležitou prevencí před chřipkou a nachlazením je také pravidelný pohyb. Opravdu pohyb ve vašem životě hraje nesmírně důležitou roli a vy byste na něj neměli zapomínat. Pravidelná procházka, běh, návštěva bazénu či cvičení doma je možností, jak posilovat imunitu přirozenou cestou. Denně byste měli absolvovat minimálně 30 minut pohybové aktivity.

Vyhněte se stresu

Velký vliv na zdraví imunitního systému má stres, proto byste se mu již preventivně měli vyhýbat. I když je to přes vánoční svátky jen velmi náročné, myslete na své zdraví a snažte se najít cestu, jak se stresorům vyhýbat. Imunitní systém totiž ovlivňuje i tento faktor.

Doplňky stravy

Sáhnout můžete přes zimu i po doplňcích stravy, zvláště osoby, které mají poruchy imunitního systému vrozené, anebo získané. Jedná se většinou o nepřímé vlivy jiných nemocí, například cukrovky či dalších civilizačních chorob. Dopřát si můžete pravidelně sirupy, například z echinacey, rakytníku či jitrocelu. Pomoci vám mohou i doplňky s obsahem vitamínu C, zinek či doplňky stravy s hlívou ústřičnou. Vsadit můžete i na esenciální oleje, například citrusový, který také zlepšuje náladu, tymiánový, rozmarýnový, cedrový či oreganový. Chraňte se před chřipkou a nachlazením již preventivně a posilte svůj imunitní systém včas!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button