Prevence

Zázračný skořicový olej pomůže při zánětu, cukrovce i depresi

Skořicový olej pochází z rostliny zvané Laurus cinnamomum a patří do botanické rodiny Lauraceae, která je původem z jižní Asie. Skořice je však dnes známá již po celém světě a kromě toho, že ji používáme jako koření do pokrmů, se z ní připravuje také účinný esenciální olej. Bývá dokonce používána za nejdéle existující koření v lidských dějinách. Ceněna byla i starými Egypťany a používána ajurvédskými lékaři v Asii po tisíce let. 

Jaké výhody skrývá skořicový olej?

Již v dávných dobách byla skořice jako taková spojena s ochrannými a prosperitními účinky. Byla součástí směsi olejů, kterými se pomazávaly hroby, ochraňovali před šířením epidemie v 15. stoletím a tradičně je také spojena se schopností přitahovat bohatství. Podle výzkumů jsou výhody skořice a skořicového oleje pro lidský organismus opravdu rozmanité. Má antioxidační, protizánětlivé, antimikrobiální, antidiabetické a protinádorové vlastnosti. S její pomocí můžete předcházet srdečním onemocněním spojeným s vysokým cholesterolem či neurologickým poruchám, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Hlavními aktivními složkami skořicové esence je kinamaldehyd, eugenol a linaloo. Tyto tři látky tvoří zhruba 82,5 % složení. Záleží také, zda se jedná o olej ze skořicové kůry, listů či kořenu.

Přínosy pro zdraví:

  • Snižuje riziko vzniku zánětu
  • Snižuje hladinu cukru v krvi
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • Bojuje s infekcemi
  • Vysoký obsah antioxidantů
  • Stimuluje imunitní systém
  • Stimuluje libido
  • Bojuje s parazity

Posiluje zdraví srdce

Skořicový olej může přirozeně přispět k posílení zdraví srdce. Studie ukazují, že extrakt ze skořice a pravidelný pohyb mohou přispět ke snížení celkového cholesterolu a LDL „špatného“ cholesterolu při současném zvýšení HDL „dobrého“ cholesterolu.

Přírodní afrodiziakum

V ájurvédské medicíně je někdy skořicový esenciální olej a samotná skořice doporučována při pro sexuální dysfunkci. Skořice může posloužit jako přírodní prostředek proti impotenci.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Skořicový olej má pozitivní vliv na uvolňování inzulínu, což znamená, že pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a zabraňuje vzniku chronické únavy, náladovosti a přejídání.

Podporuje zdraví vlasů a pokožky

Esenciální olej ze skořice pomáhá léčit zánět. Pokud vás trápí na pleti drobné ranky a akné, připravte si masku z esenciálního skořicového oleje a kokosového oleje. Pečujete tak o svou pokožku, podporujete hojení ran a preventivně se chráníte proti vzniku akné.

Podpora hubnutí

Jelikož má skořice zahřívací účinky a podporuje metabolismus, je dobrým pomocníkem při hubnutí. Přidejte ji do svých pokrmů. Skořice vyrovnává hladinu cukru v krvi a chrání vás tak před zbytečným přejídáním. Pravidelná konzumace skořice se tak může stát jednou z bodů prevence vzniku obezity. Nestabilní krevní cukr totiž vede k přejídání, nízké spotřebě energie a přírůstku na hmotnosti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button