JídloPrevence

Co aloe opravdu obsahuje? A proč ji Egypťané nazývali rostlinou nesmrtelnosti?

Aloe vera se používá už po staletí především pro její léčebné účinky na náš organismus. Již Egypťané ji nazývali rostlinou nesmrtelnosti. Aloe obsahuje více než 200 biologicky aktivních látek. Patří mezi ně vitamíny, aminokyseliny, enzymy, minerální látky a polysacharidy, které stimulují vstřebávání živin.

Elixír života jménem aloe

Studie ukázaly, že aloe vera má antivirové, antibakteriální a antimykotické účinky. Její vliv na pokožku je nezaměnitelný. Pomáhá také podporovat imunitní systém a zbavit tělo nechtěných toxinů.

Vitamíny a minerály

Zvláště pro vegany je aloe důležitá, jelikož obsahuje vitamín B12. Jde o vitamín, kterému se veganům ve stravě příliš nedostává. Aloe obsahuje vitamíny A, C, E, B1, B2, B3, B6 a kyselinu listovou. Aloe obsahuje také vápník, hořčík, železo, zinek, mangan, draslík, sodík a měď.

Enzymy a aminokyseliny

Aloe obsahuje důležité enzymy, jako jsou amylázy a lipázy. Tyto enzymy pomáhají při trávení a zklidňují váš žaludek. V aloi objevíme také kyselinu salicylovou. Kyselinu, která bojuje se záněty. Kromě toho je aloe plná přibližně 20 esenciálních aminokyselin, které lidské tělo potřebuje, aby správně fungovalo.

7049539727_326b3dc25a_b

Aloe na…

Aloe dokonale vyčistí vaše tělo, pomůže vám vyplavit toxické látky z ledvin, žaludku, sleziny, jater, močového měchýře a tlustého střeva. Je skvělá na nápravu trávení, žaludečních nevolností, vředů a zánětů, zvláště v trávicím traktu. Kromě toho zmírňuje záněty kloubů, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří trpí artritidou. Účinně také odstraňuje plak ze zubů, bojuje proti vředům v ústech či aftům.

Jak aloi konzumovat?

Aloi můžete zakoupit ve formě již připraveného nápoje ze šťávy z aloe. Dostupné jsou také sladké nápoje s kousky aloe či čistý gel. Konzumovat ji můžete i kandovanou či sušenou. Všechny varianty jsou zdraví prospěšné. Pokud máte rostlinku aloe doma, můžete si vyrobit vlastní aloe vera nápoj či používat gel z aloe na drobná poranění, která se vám, po potření aloe gelem, rychleji zahojí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button