JídloOstatní

Zdravý puding z chia semínek, vanilky a pomerančové kůry

Chia semínka jsou snadno dostupnou superpotravinou, která si získává stále větší popularitu. Kromě toho, že skvěle zasytí, disponují celou škálou živin, od minerálů až po bílkoviny, vlákninu a omega-3 mastné kyseliny. Chia semínka je nejlepší konzumovat jako ingredienci zdravých receptů a jeden takový si dnes ukážeme.

Puding z chia semínek

Ingredience:

  • ¼ šálku chia semínek
  • 1 šálek mandlového mléka
  • 2 lžíce javorového sirupu
  • 1 vanilkový lusk
  • ½ lžičky pomerančové kůry
  • ¼ šálku vlašských ořechů

Postup:

  1. orange_chia_topV našem receptu je důležitá i samotná vanilka, respektive vanilkový lusk. Vezměte si ostrý nůž a lusk vanilky opatrně rozřízněte. Následně z něj pomocí lžíce dostaňte všechna semínka. Z jednoho lusku byste měli mít asi ¼ lžičky mazlavé pasty se semínky.
  2. Následně si připravte pomerančovou kůru. Nejlepší je kůru nastrouhat, ale můžete jí i nakrájet. Pokud ji budete krájet, dejte pozor, ať je to velmi na jemno. Postačí nám ½ lžičky pomerančové kůry.
  3. Poté si vezměte mísu a smíchejte v ní chia semínka, mandlové mléko, javorový sirup, vanilková semínka a pomerančovou kůru. Směs důkladně míchejte alespoň po dobu 90 vteřin. K míchání použijte metličku, je to důležité, aby se vám jednotlivá semínka nelepila k sobě. Intenzivní míchání zabrání tvorbě hrudek a puding bude díky tomu jemný.
  4. Z naší směsi už je hotový puding, ale nejprve ho musíme umístit na 6-12 hodin do lednice, ideálně přes noc. Druhý den můžete puding rozdělit do misek a servírovat ho, případně ho můžete sníst všechen sami. Puding si před konzumací ozdobte ořechy, případně zbytkem kůry a javorovým sirupem.

Kde chia semínka sehnat? Můžete si je snadno zakoupit v našem eshopu – PŘÍMO ZDE. Nabízí se vám té nejlepší kvalitě a v různé gramáži, abyste si vybrali balení podle vaší spotřeby.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button