Zjistěte, jak nejlépe léčit lupenku přírodní cestou
Lupenka je chronické onemocnění postihující náš největší orgán, kůži. Příčiny tohoto onemocnění jsou velmi různorodé, od špatné hygieny až po genetiku. Z toho důvodu je léčba lupenky velmi komplikovaná a často neúčinná. Pojďme se ale společné podívat na pár přírodní triků, které vám pomůžou lupenku zahnat.
K léčbě lupenky se často doporučuje
Mořská voda
Koupání v moři a léčení postižených oblastí mořskou vodou se stále ukazuje jako jeden z nejužitečnějších prostředků pro potlačení lupenky.
Jablečný ocet
Jablečný ocet je jeden z nejlepších přírodních přípravků, protože dokáže vytvořit správné pH pokožky, které je pro léčbu lupenky potřebné. Stačí si jen postižená místa omývat namočeným tampónem v jablečném octu.
Zelí
Čerstvé listy zelí pomáhají zmírnit nepříjemné symptomy lupenky. Stačí si jen z listů zelí vymačkat šťávu, kterou nasajete do gázy a zabalíte jí postiženou pokožku.
Banán
Banánová slupka má podobné účinky, jako šťáva ze zelí. Měkkou světlejší stranou třete pokožku zasaženou lupenkou.
Aloe vera
Tekutina z aloe vera má pozitivní léčebné účinky na velké množství kožních onemocnění. Jedním z nich je i lupenka. Pokud nemáte čerstvou rostlinu, skvěle postačí i olej, krém či gel obsahující výtažek z této léčivé rostliny.
Různé druhy zeleniny
Pokud rozmixujete čerstvou zeleninu, můžete z ní vytvořit léčivé masti, které se ukázaly jako velmi léčivé. Do této zeleninové směsi můžete použít snadno dostupnou zeleninu, jako je okurka, mrkev nebo dýně.
Slunce
I když bychom se před sluncem měli chránit přípravky proti UV-záření, určitě by se mu neměli vyhýbat lidé s kožním onemocněním, především s lupenkou. Slunce lupenku potlačuje a léčí její okolí.
Výživa
Pacientům s lupenkou se doporučuje věnovat pozornost i výživě. Jsou tedy potraviny, které ovlivňují tvorbu tohoto onemocnění. Užitečnými potravinami jsou:
- Omega-3 mastné kyseliny obsažené v rybách (makrela, sardinka, losos, tuňák, sleď, pstruh), vlašských ořeších, lněném semínku, sóje, hrášku, dýni a olivovém oleji.
- Potraviny bohaté na vitamín A, které jsou nezbytné pro zdravou pokožku, jsou mrkve a meruňky.
- Potraviny bohaté na antioxidanty, tedy např. borůvky, brusinky, jablka, maliny a brokolice.
- Potraviny bohaté na zinek, mezi které patří krabí maso, kvasnice a celozrnné výrobky.
Ovšem existuje i seznam nežádoucích potravin. Pacienti trpící lupenkou by se měli vyvarovat:
- Mastnému jídlu, jako je vepřové a hovězí maso, plnotučné mléčné výrobky a mléčná čokoláda.
- Koření, se kterým by měli být spíše opatrní. Lidem s kožními problémy se celkově nedoporučuje jíst příliš kořeněná jídla.
- Syceným a alkoholickým nápojům, které jsou celkově nežádoucí pro zdravý organismus, především pro lidi s lupenkou.
- Citrusovým plodům, především citrónu, pomeranči a mandarince.
Vzhledem k tomu, že je léčba lupenky složitá a její vývoj velmi nepředvídatelný, nepočítejte, že užíváním přírodních léků přijde zlepšení hned. Občas to chce malou trpělivost. Když ale zjistíte, co vašemu tělu vyhovuje a co ne, uvidíte, že některé přírodní léky vám zajisté pomohou.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos