10 domácích přírodních prostředků pro popraskané paty!
Popraskané paty jsou problémem pro čím dál tím větší množství lidí. Mohou být způsobeny více než otevřenými botami nebo suchým vzduchem. Mohly by to být známky dalších zdravotních problémů, jako jsou kožní stavy, problémy se štítnou žlázou, nedostatek vitamínů, problémy s tělesným postižením a stárnutí. Pokud máte chronické suché nebo popraskané paty, zvažte konzumaci stravy bohaté na vitamin E, vápník, zinek a omega-3 mastné kyseliny, abyste udrželi optimální zdraví pokožky.
A pokud hledáte domácí léky, které byste přirozeně uzdravili ty popraskané paty, jste na správném místě. Podívejte se na tato jednoduchá řešení pro suché, popraskané paty, které můžete snadno udělat doma s ingrediencemi, které pravděpodobně již máte ve své spížce.
10 domácích prostředků pro popraskané paty
1. Kokosový olej
Masírujte lžičku kokosového oleje na každé popraskané patě a zakryjte ponožky (vyzkoušejte tyto patní ponožky) před spaním. Ráno by měly být paty hladší a měkčí. Opakujte podle potřeby každou noc, dokud nejsou popraskané paty lepší. Kokosový olej je přirozený dezinfekční prostředek a pomáhá zabíjet bakterie, které by mohly vést k infekci.
2. Med
Přidejte šálek medu do lavoru teplé vody. Namočte nohy po dobu 20-30 minut. Med pomáhá hydratovat a vyčistit popraskané podpatky a zároveň udržovat zárodky v zálivu, které by mohly vést k infekci.
3. Epsomská sůl
Přidejte 1/3 šálku epsomské soli do kbelíku nebo velké misky dostatečně široké, aby se vešly oběma nohám. Naplňte teplou vodou a nechte nohy namočit po dobu 20-30 minut. Epsomová sůl pomáhá jemně odlupovat nohy. Poté namažte nohy lehkým olejem, jako je sezamový olej nebo jojobový olej, aby se vaše nohy zvlhčily.
4. Pemza
Namočte nohy do teplé vody a použijte přirozené pemzové kameny, abyste odstranili mrtvé kožní buňky. Poté namažte nohy lehkým olejem, jako je sezamový olej nebo jojobový olej, aby se vaše nohy zvlhčily.
5. Avokádový olej
Avokádový olej je přirozenou výživou pro vaše nohy. Je vynikající pro škrábance a popraskané kůže. Pomáhá zabíjet bakterie a léčí a zvlhčuje pokožku. Avokádový olej namažte na nohy před spaním. Zakryjte ponožkami a ráno se probouzíte s krásně měkkými patami. Opakujte každou noc, dokud se kůže nezhojí.
6. Banánovo kokosová maska
Rozmačkaný banán smíchejte se 2-3 lžíce kokosového oleje. Aplikujte na popraskané paty a nechte působit po dobu 20-30 minut. Poté nohy umyjte v teplé lázni (bez mýdla) a vysušte. Banán a kokosový olej jsou nabité přírodními enzymy, které pomáhají podpořit přechod buněk a hydratují pokožku.
7. Vlněné ponožky
Jedním z největších viníků popraskaných pat je ztráta vlhkosti. Používejte ponožky z vlny, které zachycují teplo těla v nohou. To pomůže předejít ztrátě vlhkosti. Moje popraskané paty mají tendenci se zlepšit v zimě. Proč? Protože jsem vždy nosila boty s ponožkami nebo dokonce jen ponožky, aby mé nohy byly v teple. Ponožky pomáhají udržet vlhkost.
8. Bambucké máslo
Organické bambucké máslo je bohatým změkčovadlem plným živin, jako jsou vitamíny A, D, E a F, stejně jako antioxidanty a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají bojovat proti suché pokožce. Trochu jde dlouhou cestu s bambuckým máslem. Můžete namočit nohy do kbelíku nebo do velké misky a naplnit teplou vodou a 1 polévkovou lžící bambuckého másla po dobu 15 minut. Nebo můžete masírovat nohy 1-2 lžíce bambuckého másla a pokrýt nohy ponožkami, nechat působit přes noc.
9. Vazelína s citronovou šťávou
Namočte nohy do teplé vody asi 15-20 minut. Opláchněte a osušte.
Smíchejte jednu čajovou lžičku vazelíny a několik kapek citronové šťávy. Tuto směs rozetřete přes paty a jiné prasklé části nohou, dokud se nedostane do kůže.
Aplikujte tuto směs a noste pár vlněných ponožek. Udržujte ji přes noc a ráno se umyjte.
10. Pasta z rýže, medu a jablečného octu
Vezměte dvě až tři lžíce mleté rýže a přidejte několik kapek medu a jablečného octa, abyste vytvořili hustou pastu.
Pokud jsou paty extrémně suché a popraskané, můžete přidat lžičku olivového oleje nebo mandlového oleje.
Namočte nohy do teplé vody po dobu 10 minut a jemně je protřete touto pastou, abyste odstranili mrtvou pokožku z nohou.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos