Babské rady

6 zdravotních výhod vývaru z kostí

Pokud jde o zdravou výživu, nemusíte myslet hned na nejdražší věci v podobě superpotravinových doplňků nebo třeba džusů. K výrobě vývaru z kostí nemusíte myslet na žádné luxusní přísady, přesto vás obohatí o živiny, které jsou pro naše tělo nezbytné.

Vývar z kostí je nabitý kolagenem

Kolagen, jak známo vyhlazuje vrásky. Neznamená to však, že byste si jím měli potírat obličej, postačí jen konzumace vývaru. Pokožka bude pevnější a napraví se i struktury jednotlivých kožních buněk.

Udržuje zdravé klouby

Jíst více kolagenu, znamená pro klouby skutečnou vzpruhu. Je to jako byste promazali vrzající dveře! Kolagen usnadňuje pohyb, snižuje bolestivost a riziko poškození kloubů.

Uzdravuje střevní výstelku

Pokud trpíte syndromem dráždivého tračníku, glutamin z kostního vývaru předchází poškození střevní stěny. Špatné toxiny tak nebudou mít šanci zaútočit.

Zvyšuje metabolismus a energii

O glycinu v kostním vývaru se říká, že pomáhá vhánět cukr do tkáně vašeho těla a zvyšovat tak energetickou hladinu. Je také známo, že prospívá rozvoji svalů zvyšováním hladiny kreatinu a regulací sekrece lidského růstového hormonu z hypofýzy. Zkombinujte s vitamínem C, tím zajistíte, že se kolagen převede na použitelný protein – ten obnoví zdroj vaší energie a vitality.

Zlepšuje zažívací potíže

Kostní vývar obsahuje aminokyseliny, které usnadňují trávení. Glycin stimuluje produkci žaludeční kyseliny, která pomáhá při trávení a z jater odstraňuje toxiny. Je nezbytný pro syntézu nejdůležitějších antioxidantů, které organismus vytváří. Pomáhá také regulovat hladinu cukru v krvi řízením glukoneogeneze (výroba glukózy z bílkovin v játrech).

Bojuje proti nachlazení a chřipce

Karnosin – sloučenina nalezená v mnoha receptech na kuřecí polévku, může skutečně mobilizovat imunitní systém v boji s počátečními fázemi chřipky. Je to vědecky dokázáno..

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button