Nezařazené

7 nečekaných užití ústní vody, která byste určitě nečekali!

Protože mnoho z nás je rádo připraveno na každou situaci, naše lékárničky zcela přetékají všemožnými léky ať už přírodními či z lékárny. Určitě už jste slyšeli, že mnoho z přípravků užívaných v koupelně lze použít i po celé domácnosti, ale napadlo vás, že i obyčejná ústní voda může být něco víc? Dokonce existuje několik takových nečekaných použití pro Listerine – deodorant, odstraňovač plísně nohou… až nyní pochopíte, jak užitečná ústní voda doopravdy je.

Čtěte dále, abyste se dozvěděli celou řadu nečekaných využití pro Listerine a neváhejte nějaký tip také vyzkoušet!

Proč zrovna Listerine?

Možná používáte Listerine jenom jako ústní vodu, jeho vynálezci však pro něj měli mnohem širší plány. Formule pro Listerine vznikla v roce 1879. Tento roztok byl původně zamýšlen jako chirurgické antiseptikum a v průběhu historie byl používán na všemožné účely. Je tomu dokonce tak, že nebyl publikován jako prostředek proti špatnému dechu až do roku 1970!

V Listerinu je navíc mnoho prospěšných ingrediencí, jako například tymián, eukalyptus, a alkohol. Není tedy divu, že byl tento produkt používán tolika rozličnými kreativními způsoby.

K čemu všemu se tedy Listerine dá použít kromě boji proti špatnému dechu?

  1. Deodorant

Každý jsme to již zažili – neplánované přespání, dlouhý večírek, nebo jen zcela náhlá potřeba se navonět během dne. Co však mají všechny tyto body společné? Většinou žádný deodorant zrovna po ruce. Je to ultimátní zákon schválnosti, který se děje častěji, než by si člověk rád přiznal. Ale není třeba si zoufat. Ať už se ocitnete kdekoli, většinou v koupelně naleznete ústní vodu Listerine, která je úžasná na boj proti zápachům z podpaží, kdykoli potřebujete trošku osvěžit. Jednoduše naneste trošku Listerinu na vatu nebo srolovaný toaletní papír (člověk musí být v případě nouze kreativní) a naneste do podpaží.

  1. Lázeň pro vaše spanilé nožky

Co bychom neudělali pro krásné z dravé tělo. Ať už však děláme cokoli, jednou za čas se prostě stane, že se odněkud vynoří mykóza nehtů, obzvláště pokud navštěvujete veřejné lázně nebo koupaliště. Člověk se jí chce zbavit stejně rychle jako k ní přišel, a i k tomu vám pomůže Listerine. Nechte svá chodidla hýčkat v lázni z této ústní vody – nechte nohy namočené po dobu alespoň třiceti minut, a pokud je mykóza obzvláště špatná, přimíchejte trochu bílého octa.

  1. Toaletní mísa tak čistá, že by se z ní dalo jíst

Může se to zdát, jakože splachujete peníze do záchodu, ale Listerine je účinný prostředek na vyčištění a osvěžení vaší mísy. Jediné, co musíte udělat, je nalít trochu do záchodu a trošku prodrhnout záchodovou štětkou. Nejen, že vaše toaleta poté bude krásně čistá, ale bude zářit jak stomilionová žárovka a bude i krásně vonět (což pokud máte koupelnu spojenou se záchodem, jistě velmi oceníte).

  1. Konec svědivým štípancům

Stačí jedna procházka lesem nebo přespání v přírodě a už jste pokrytí od hlavy až k patě ohromnými štípanci, které velice rychle začnou strašlivě svědit. Přestože každý ví, že takové štípance se nesmí drbat, protože by se akorát rozdrbali do krve, nikdo si nedokáže promoci – nastane z toho velice euforický zážitek se špatným koncem. Tolik chaosu, když řešení je tak jednoduché. Stačí vzít vatový tampon namočený do ústní vody a potřít jím štípance. Úleva přijde, co nevidět a vy budete mít zase krásný klid. Tato metoda navíc funguje i na svědivé podráždění od kopřivy.

  1. Zatočte s lupy jednou pro vždy

Je to možná k nevíře, ale Listerine byl jednou dokonce propagován jako prostředek proti lupům. Přestože se to přespříliš u lidí neuchytilo, mnoho lidí dodnes radí, že za vyzkoušení to rozhodně stojí. Vmasírujte trochu Listerinu na pokožku hlavy, zamotejte vlasy do ručníku, nechte nějakou dobu působit, a poté opláchněte. Je to jednoduché a nenáročné, a už se nebudete muset stydět nosit černá trička a košile!

  1. Ústní voda i pro mazlíčky?

Odpověď zní ano i ne. Listerine lze použít pro kočky a psy, ale ne v rpavém slova smyslu, jak byste ho použili například pro vás. Mnoho páníčků se potýká s těžkým rozhodováním, zda použít chemické přípravky proti blechám nebo ne. Na jednu stranu nejsou blechy nic pěkného, ale na druhou stranu některé tyto chemické přípravky mohou našemu čtyřnohému kamarádovi ublížit ještě více jak blechy. A co pak. Jestli jste se dočetli až takhle daleko tak už již asi tušíte co přijde – Listerine. Stačí ho trošku rozmíchat se šamponem v koupeli pro vašeho miláčka, nebo ho rozředit vodou a použít ve spreji.

  1. Krásné zuby, čistá pleť!

Boj s akné je nekonečný a těžký. Existuje tolik tipů co dělat a co nedělat, a veliké množství drastických medikamentů a mastiček, které sice akné vylepší, ale mají neblahé vedlejší účinky na zbytek vašeho těla, se kterými se jistě potýkat nechcete. Naštěstí je tu Listerine, který nejen že zbavuje vaše zuby všemožných bakterií, ale vyčistí i vaši pleť. Stačí ho používat dvakrát denně, ráno a večer, a vaše pleť se krásně pročistí a po pupíncích nebudou ani stopy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button