OstatníPrevence

Máte problém s objemem vlasů a obočí? Vyřešte ho ricinovým olejem

Ricinový olej je světlá žlutá tekutina, která se získává ze skočcových rostlin původem z Indie. Jedná se o velmi protizánětlivý a antioxidační olej, který byl používán po staletí. O jeho léčebných účincích není pochyb.

Bezesporu lze mluvit i o výhodách, které jsou spojené s vysokou koncentrací nenasycených mastných kyselin. Má dosti silnou a nepříjemnou chuť, ale jeho využití nás překvapí. Přidává se do kosmetiky, včetně mýdel, maziv, barvy, nylonu, parfémů, textilu, léků, masážních olejů, atd. V dnešní době je ricinový olej vhodný na místní aplikaci. Je levný a účinný.

Co obsahuje ricinový olej

513px-Castor_oilRicinový olej má přírodní antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Obsahuje vysoký podíl vitamínu E, minerálních látek, bílkovin, omega 6 a 9 mastných kyselin. Díky nezvykle vysokému poměru kyseliny ricinoolejové našel uplatnění zejména pro péči o pokožku a vlasy. Kyselina ricinolejová je známá tím, že se s ní dá účinně zbavit virů, plísní, bakterií a kvasinek, bojuje proti nim i v prevenci.

Výhody ricinového oleje

Ricinový olej pomáhá při zácpě, protože podporuje pravidelný pohyb střev. Snižuje výskyt gastrointestinálních potíží, migrén a kožních problémů. Chrání pokožku hlavy a střeva od plísňových a mikrobiálních infekcí, snižuje tvorbu lupů. Pomůže i s bolestivou menstruací a křečemi. Příznivě působí na potlačení projevů zánětu, otoků kloubů a tkání.

Dle Dr. Davida Williamse neexistuje žádný lék, který má takovou schopnost jako ricinový olej, což je zlepšení lymfatického oběhu. Jak jsme si již řekli, ricinový olej je bohatý na přísun omega mastných kyselin. Omega 9 mastné kyseliny vyživují vlasy, konkrétně jejich folikuly (dostane se až do pórů pokožky). Použití ricinového oleje na vlasy je velmi snadné. Stačí jen pár kapek vetřít do dlaně a následně vmasírovat do vlasů.

Ricinový olej k léčbě kožních problémů

Ricinový olej se dá využít na různé zánětlivé procesy kůže, např. bursitidy, plísňové infekce, keratózy, pásové opary, svědění, bakteriální infekce, mazové cysty, bradavice, ale i třeba při podvrtnutí – zmírní otok a zlepší odtok lymfy.

Wart_filiform_eyelid

Jak si poradit

Vezměte si vatový tampónek nebo kus obvazového mulu a složte jej do několika vrstev. Namočte do oleje a poté aplikujte na kůži. Ricinový olej zabírá hlavně na klouby a svaly. Pro zvýšení jeho účinku ho můžete na kůži přikládat i teplý jako zábal. Nemusíte se bát ho aplikovat až 3x týdně. Poradí si s různými zdravotními potížemi (ledvinové kameny, myomy, ovariální cysty, oteklé klouby, syndrom dráždivého tračníku, zažívací poruchy a menstruační křeče).

Jak používat ricinový olej pro vaše vlasy

girl-422333_640Ricinový olej působí na vlasy podobně jako vlasová maska. Vlasy po něm krásně rostou, navíc jim dáte i osvěžení a lesk. Jelikož má ricinový olej sám o sobě velmi hustou konzistenci, je lepší ho smíchat s jiným, méně hutným olejem, např. kokosovým nebo olivovým či jojobovým v poměru půl na půl. Vaše vlasy dokážou účinné látky lépe vstřebat. Po nanesení oleje do vlasů, použijte vaše prsty nebo kartáč a pěkně od hlavy směrem ke konečkům, masírujte pokožku hlavy a stahujte olej po celé jejich délce.

Krouživé pohyby masírují pokožku hlavy, zlepšují krevní oběh a stimulují růst vlasů. Vlasy jsou mladistvé a plné života! Důležité je však ricinový olej po vlasech rozprostřít rovnoměrně. Pro zvýšení účinnosti, vlasy s olejem zabalte do teplého ručníku. Dobré je vydržet přes den třeba dvě hodiny s ručníkem na hlavě nebo si jít takto lehnout a spát. 8 hodinová kúra se vám odmění tím, že výživa pronikne až k vlasovým folikulům, které podpoří rychlejší růst vlasů. Po této masce si umyjte vlasy obvyklým způsobem pomocí šampónu a následného kondicionéru. Je potřeba smýt všechen olej.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button