Přírodní léčbaZdraví

Časté infekce močových cest? Takto se jim vyhnete

Zvlášť ženy se této nepříjemnosti čas od času nevyhnou. Ale už nemusíte pokaždé brát antibiotika a ničit si zažívací systém. Příroda vám pomůže sama!

Kromě níže zmíněných potravin je dobré do vaší stravy zahrnout i produkty, které sami o sobě působí protizánětlivě. Mezi ně patří třeba česnek, zázvor nebo petržel.

V případě infekce je také nezbytný dostatečný pitný režim a také potraviny, které působí diureticky, tedy močopudně. Pomoci může i lžička jedlé sody rozpuštěná ve sklenici vody. Působí totiž antibakteriálně a dezinfekčně.

Borůvky

Zvyšují kyselost moči, která pak účinněji likviduje bakterie, které zánět způsobují. Nejlépe samozřejmě fungují čerstvé, ale vedle nešlápnete ani se sušenými.

Papája

Podobně jako borůvky zvyšuje kyselost moči. Zároveň obsahuje silné přírodní antioxidanty a je močopudná, takže se bakterie nestihnout v močovém měchýři rozmnožit.

Pomeranč a citron

Vitamín C je nejsilnějším bojovníkem proti jakékoliv infekci. Pravidelná konzumace tohoto ovoce vás i preventivně ochrání před záněty různého původy.

Ananas

Syrový ananas má také močopudné účinky a vytváří na močových cestách ochrannou bariéru, která znemožňuje množení bakterií.

Červené hrozny

Působí jako přírodní antibiotikum. Několik hrstí denně vás ochrání a při infekci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button