Přírodní léčbaZdraví

Časté infekce močových cest? Takto se jim vyhnete

Zvlášť ženy se této nepříjemnosti čas od času nevyhnou. Ale už nemusíte pokaždé brát antibiotika a ničit si zažívací systém. Příroda vám pomůže sama!

Kromě níže zmíněných potravin je dobré do vaší stravy zahrnout i produkty, které sami o sobě působí protizánětlivě. Mezi ně patří třeba česnek, zázvor nebo petržel.

V případě infekce je také nezbytný dostatečný pitný režim a také potraviny, které působí diureticky, tedy močopudně. Pomoci může i lžička jedlé sody rozpuštěná ve sklenici vody. Působí totiž antibakteriálně a dezinfekčně.

Borůvky

Zvyšují kyselost moči, která pak účinněji likviduje bakterie, které zánět způsobují. Nejlépe samozřejmě fungují čerstvé, ale vedle nešlápnete ani se sušenými.

Papája

Podobně jako borůvky zvyšuje kyselost moči. Zároveň obsahuje silné přírodní antioxidanty a je močopudná, takže se bakterie nestihnout v močovém měchýři rozmnožit.

Pomeranč a citron

Vitamín C je nejsilnějším bojovníkem proti jakékoliv infekci. Pravidelná konzumace tohoto ovoce vás i preventivně ochrání před záněty různého původy.

Ananas

Syrový ananas má také močopudné účinky a vytváří na močových cestách ochrannou bariéru, která znemožňuje množení bakterií.

Červené hrozny

Působí jako přírodní antibiotikum. Několik hrstí denně vás ochrání a při infekci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Pred dvema roky nasli u mne rakovinu prostaty. Tu sem vylecil sam.Jak zvirata maji instinkty tak je mate clovek. Ja sem denne popijel polevku ze sipku protoze je cervena. Jedl sem zeleninu, ktera byla cervena. Cervne zeli papriku, cervenou repu atd. Dale sem poslouchal klasickou hudbu operety a pisnicky do roku 1960. To je totiz analogicke vlne ktere rozkmitaji telo a tak i mozek. Rytmus. Mi je znamo ze ve stredoveku taky lecili pacienty hudbou. Tabak je medicinska rostlina proto kourim cigarety. System u lidi je na principu hydrauliky. Tekutina je krev. Ma cervenou barvu protoze obsahuje zelezo a zelezo ma cervnou barvu. (zelezna ruda). Taky sem pojidal cesnek a med sklenci cerveneho vina. Jedl sem taky hodne boruvky. Mam 73 roku denne beham 500 metru a delam 100 kliku. Vyrabim si caj s kopriv, pampelisek a vsechno co najdu na zahrade a v lese. Dokonce i z brezoveho listi. Taky pouzivam do kavy ruzna koreni. Gurkmeja, hrebicek, Ingeföra atd

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button