Čím je našemu tělu prospěšný čaj z malinového listí
Malinové listy jsou známé pro zmírnění bolesti při menstruaci, ale také mohou pomoci při problematickém zažívání, stejně tak jako podpoří zdraví srdce.
Jeho listy jsou bohaté na hořčík, vápník, draslík, železo, zinek a fosfor. Také obsahují celou řadu tělu prospěšných vitamínů z řady B a vitamín C.
Hořčík
Ovlivňuje funkce svalů a nervů, hlídá normální srdeční rytmus, hladinu glukózy v krvi. Napomáhá při strukturálním vývoji kostí, hraje důležitou roli při syntéze DNA a RNA.
Draslík
Hraje důležitou roli ve funkci hladkého svalstva, které funguje podvědomě. Draslík reguluje impulzy pro pohyb těchto svalů.
Vápník
Tělo si jej neumí vytvořit samo, proto je důležité konzumovat potraviny s jeho obsahem.
Je potřebný pro správný vývoj kostí a zubů, podporuje činnost nervové soustavy a spolu s draslíkem a hořčíkem podporuje svalovou soustavu.
Železo
Především podporuje tvorbu červených krvinek, které přenášejí v těle kyslík.
Zinek
Je důležitou součástí imunitního systému, podporuje tvorbu proteinů a DNA.
Fosfor
Nejvíce se jej, v lidském těle, nachází v kostech a zubech.
Čaj z malinového listí
Pokud jste těhotná konzultujte používání s vaším ošetřujícím lékařem.
Na jeden šálek si připravte 2 – 3 lžičky sušeného nebo čerstvého malinového listí. Čaj můžete dochutit medem či citronem.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos