Rady a tipy

DIY: Dezinfekční sprej s obsahem tea tree

Hledáte návod, jak si vyrobit domácí dezinfekční sprej, který ochrání váš domov před bakteriemi? Dezinfekce vašeho domova se vám může hodit, zvláště při chřipkové sezóně. Dezinfekční prostředky zabíjejí bakterie a pomohou vám vyčistit mnohá místa ve vašem domově. Zapomeňte na komerčně vyráběné produkty, které mohou mít negativní vlivy na vaše zdraví a jsou plné chemických látek. 

Příprava

Pro přibližně 500 ml dezinfekční směsi si připravte:

  • 2/3 šálku vodky
  • 1/2 šálku bílého destilovaného octa
  • 3/4 šálku destilované vody
  • 30-40 kapek esenciálního oleje z tea tree
  • 30-40 kapek esenciálního oleje z citronové trávy
  • rozprašovací lahvičku

Ujistěte se, že lahvička, kterou budete pro směs používat, je čistá. Neměla by obsahovat žádné zbytky jiných produktů. Lepší je použít lahvičku novou, ale v rámci recyklace můžete použít i starou umytou. Do lahvičky nalijte vodku, ocet a destilovanou vodu. Vodka je skvělým dezinfekčním prostředkem, navíc snadno vyčistí povrchy a zbavuje je nepříjemných pachů. Ocet pomůže tomu, abyste se zbavili špíny a nečistot.

Poté přidejte esenciální oleje, které jsou vhodné pro dezinfekci, jako je právě esenciální olej z tea tree, který působí antibakteriálně a má účinky na hojení ran. Je skvělou volbou do dezinfekčního spreje. Esenciální olej z citronové trávy je známý pro své antibakteriální vlastnosti. Odstraňuje bakterie a nádherně vaši kuchyň či koupelnu provoní.

Pokud jste vše umístili do lahvičky, stačí ji nyní zašroubovat a dobře protřepat. Dezinfekční prostředek můžete používat na dezinfekci domácnosti a pro čištění různých povrchů. Čistič pomáhá nejen zbavit vaši domácnost nečistot, ale také bakterií a krásně místnost provoní díky obsahu esenciálních olejů.

Tea tree olej?

Tea tree olejíček nádherně voní a dnes ho seženete v mnoha obchodech se zdravou výživou či na internetu. Jde o olej z listů australského stromu Melaleuca alternifolia či kajeputu střídavolistého. Používat ho můžete v péči o pokožku, pokud vás trápí akné, při artritidě, tedy bolestivosti kloubů, ale také svalů. Pomůže i při bolestech v krku, na odřeniny či kožní infekce. Často je používán v aromaterapii, jelikož čistí a dezinfikuje vzduch.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button