JídloZdraví

Dopřávejte si mátu, dokud to jde! Má velmi pozitivní přínos pro lidské zdraví

Lístky máty by ve vašem letním nápoji v žádném případě chybět neměli. Dopřávejte si také mátovou zmrzlinu, sirup či limonádu. Máta má totiž na lidský organismus a jeho zdraví nesmírný vliv. Čeho vše se v našem těle dotýká?

Opomíjená máta

Bohužel bývá máta často považována jen za obyčejnou složku nápojů, nepřidáváme ji totiž skoro vůbec ani do našich receptů. Máta je přitom skvělým zdrojem mnoha vitamínů, minerálních látek a má dobrý vliv na lidské zdraví. Mátové listy si přitom můžete během léta nasbírat a zamrazit nebo nasušit. Mátové účinky se vám budou hodit i přes zimu. Nejlepší je pít pravidelně mátový čaj či mátu přidat do salátu. Podobně jako další řada bylin má na lidské zdraví velmi dobrý vliv.

Výhody konzumace máty:

  1. Zlepšuje trávení
  2. Pomůže při nachlazení
  3. Pomoc při ústní hygieně
  4. Podporuje funkce mozku
  5. Snižuje bolesti  při kojení
  6. Snižte příznaky PCOS

Příznivý vliv na zdraví trávicího traktu

Máta se proslavila jako přírodní lék na zažívací obtíže. Pomoci vám na problémy s trávením může mátový čaj. Uvolňuje totiž svaly a přináší zažívacímu traktu úlevu. Mátu by měli užívat především lidé, které trpí na syndrom dráždivého střeva, ten se projevuje bolestmi břicha, nevolností, zácpou, průjmem a nadýmáním.

Při chřipce a nachlazení

Máta je také skvělým pomocníkem při chřipce a nachlazení, jelikož má velmi pozitivní vliv na dýchací ústrojí. Rozptylte mátový esenciální olej ve vašem domově, připravte si lázeň s esenciálním olejem či přidejte olej do aroma lampy.

Zdraví vašich úst

Máta pozitivně působí i na zdraví dutiny ústní, jelikož přispívá k osvěžení a zbavuje špatného dechu, který může být způsobem i nezdravým trávením. Mátový čaj má silné antimikrobiální účinky.

Podporuje mozkové funkce

Podle výzkumů i samotná vůně mátového oleje dokáže povzbudit mozkové funkce. Pokud se cítíte unavení, nejde se vám soustředit, rozptylte doma esenciální olej z máty. Díky ní se budete lépe soustředit, zbavíte se únavy a zvýšíte svou bdělost.

Pomoc při kojení

Popraskané, bolestivé bradavky, to je to, co trápí většinu kojících maminek. Pomoci vám může voda s obsahem mátového oleje a samozřejmě preventivní užívání speciálních krémů a olejíčků.

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button