Zdraví

Dopřejte si detoxikační lázeň pro vaše nohy

Stojíte celý den v práci na nohou? Bolí vás chodidla, sotva cítíte prsty a potřebujete, aby si vaše nohy pořádně odpočinuli. dopřejte jim detoxikační lázeň, která je zbaví nechtěných látek, uvolní a skvěle prohřeje. Na její přípravu budete potřebovat jen několik ingrediencí. 

Vystavení toxinům

Naše těla jsou dennodenně vystavována vlivu toxinů, které nás obklopují, ať už je jejich zdrojem ovzduší, voda, průmyslově zpracované potraviny apod. Do celého organismu se tak prostřednictvím stravy a okolního prostředí dostávají toxiny, které je nutné odstraňovat z těla. Dobrou volbou pro vás mohou být detoxikační terapie či precizní dohled nad vaší stravou a prostředím, ve kterém žijete. Samozřejmě, že osoby, které žijí obklopeni přírodou, dopřávají si jen čerstvé ovoce, zeleninu a další potraviny z dobrých zdrojů, jsou vlivy toxinů ovlivněni méně, než osoby, které žijí ve městech, odbývají se na stravě a stresují se v práci. Detoxikaci potřebuje celý váš organismus a výjimkou nejsou ani chodidla, která jsou z celodenní zátěže unavená. Dopřejte jim detox v podobě uklidňující lázně se solí z Mrtvého moře a bentonitovým jílem.

Příprava:

  • 7 litrů vody
  • 1 šálek Epsomské soli
  • 1 šálek soli z Mrtvého moře
  • ½ šálku bentonitové hlíny
  • ½ šálku jablečného octa
  • éterické oleje podle vašich preferencí, použít můžete například mátu peprnou, která pomáhá při bolestech či levanduli, která uklidňuje a uvolňuje

Připravte si velkou nádobu, do které si připravíte horkou vodu, do ní zamíchejte zmíněné ingredience. Promíchejte a vložte do lázně chodidla. Vhodné je si pustit uklidňující hudbu či film a opravdu relaxovat. Po 20-30 minutách chodidla vyndejte, můžete použít pemzu k odstranění suché pokožky, umyjte nohy, osušte a namažte hydratačním krémem či olejíčkem. Dopřejte takovýto detox chodidlům kdykoliv, když je bude trápit únava.

Účinky jednotlivých ingrediencí

Epsomská sůl má skvělé detoxikační vlastnosti, obsahuje látky, které snižují riziko vzniku zánětu v těle. Je též bohatá na hořčík a pomůže od bolestí nohou. Chodidla navíc hořčík absorbují, čímž je podporováno jejich celkové zdraví. Jablečný ocet má mnoho pozitivních vlivů na celkové zdraví organismu. Má antimikrobiální vlastnosti a skvěle se hodí jako detoxikační prostředek. Pomáhá též regulovat pH pokožky, ať už je používán lokálně či jako součást lázně. Přidávat ho můžete i do koupelí a skvěle se hodí i na péči o vlasy, kterým dodává lesk. Esenciální oleje zvolte podle vlastních preferencí, máte osvěžuje, rozmarýn pomáhá na bolesti, meduňka a levandule naopak uvolňuje a uklidňuje.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button