Granátové jablko je malý, ovocný strom pocházející z Íránu a severní Indie a pěstuje se po celém světě.
Starověké spisy popisovaly granátové jablko jako posvátné ovoce, které poskytovalo plodnost, hojnost a štěstí.
Přípravky z granátového jablka včetně šťávy nebo extraktu byly propagovány pro prevenci nebo léčbu mnoha onemocnění, včetně srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cholesterolu v krvi, rakoviny a cukrovky.
Granátové jablko obsahuje antioxidanty
Plody granátového jablka obsahují látky s antioxidační a protizánětlivou aktivitou.
Šípky z granátového jablka jsou plné živin a antioxidantů, látek, které mohou pomoci předcházet nebo oddálit poškození buněk. Ve skutečnosti má šťáva z granátového jablka třikrát více antioxidantů než jiné nápoje bohaté na antioxidanty, jako je zelený čaj a červené víno.
Šťáva z granátového jablka skvěle chutná
Šťáva z granátového jablka je považována za bezpečná. Bezpečný může být i extrakt z granátového jablka. Kořen, nať a kůra granátového jablka nemusí být při konzumaci ve velkém množství bezpečné, protože obsahují látky, které mohou mít škodlivé účinky.
Granátové jablko obvykle nemá vedlejší účinky, ale u malého počtu lidí se mohou objevit příznaky trávicího traktu, zejména průjem. Byly hlášeny alergické reakce na granátové jablko.
Extrakt z granátového jablka je pro vás také dobrý ze stejných důvodů jako šťáva z granátového jablka. Málo se ví o tom, zda je bezpečné používat extrakt z granátového jablka během těhotenství nebo během kojení. Pití šťávy z granátového jablka v těchto časech může být bezpečné.
Semena granátového jablka jsou naprosto jedlá. Ve skutečnosti jsou semena a šťávy obklopující semena (společně nazývané arils) části ovoce, které byste měli jíst.
Zdroj obrázků: pixababy.com
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos