Přírodní léčbaZdraví

Jak použít jablečný ocet k léčbě zánětu dutin

Zdá se, že seznam použití jablečného octu je stále rostoucí a zde je ještě jedno použití, které by jste mohli ocenit: léčbu sinusových infekcí. Pokud jste někdy měli infekci dutin, víte, jak to může být bolestné a nepříjemné. Byli by jste rádi, kdybyste věděli, že jablečný ocet, který mnozí z nás mají po ruce, je úspěšným, přírodním prostředkem pro léčbu těch bolestivých a otravných sinusových infekcí. Pokud jde o použití jablečného octu k léčbě infekce dutin nebo sinusitidy, existuje několik různých způsobů, jak to dokázat. Přečtěte si o tom, jak ho správně používat.

Přímá spotřeba

Pijte 1 lžíci octu třikrát denně na léčbu infekce. Tím se nyní nejen zbavíte problému, ale také zabráníte budoucí infekci dutin.

Udělejte si míchaný nápoj

Smíchejte 2 lžíce organického syrového jablečného octu se 2,5 dcl vody, důkladně promíchejte a pijte. Pít po celý den pomůže eliminovat infekci dutin, ale pití jedné porce tohoto nápoje denně také pomáhá předcházet infekcí na prvním místě.

Smíchejte ½ šálku vody a ½ šálku jablečného octa v pánvi; důkladně promíchejte. Směs se zahřívá na středním ohni po dobu několika minut. Zakryjte si ručníkem hlavu a krk a dáchejte páru  z této směsi.

Tím se vyčistí vaše dutiny, poskytne okamžitou úlevu a pomůže vám léčit samotnou infekci. Tuto léčbu můžete využívat tak často, jak je potřeba, po celý den, dokud nevymizí všechny příznaky infekce.

Med a ocet

Med a jablečný ocet pracují společně, aby vám dali jeden a dva údery do infekce dutin. Zahřejte 2,5 dcl vody a nalijte do hrnečku. Přidejte 1 lžíci čistého surového medu a 2 polévkové lžíce jablečného octu do teplé vody a důkladně promíchejte.

Použijte tento lék tak často, jak je potřeba pro okamžitou úlevu. Med bude pracovat silně vedle octu, aby bojoval proti infekci a chránil váš imunitní systém v budoucnu.

Zábal

Můžete vytvořit svůj vlastní silný domácí zábal pomocí ¼ šálku jablečného octu, ½ lžičky kajenského pepře, ½ lžičky zázvoru, ¼ citrónové šťávy a 3 polévkové lžíce čistého organického medu. Smíchejte ocet a citronovou šťávu dohromady v pánvi a ohřejte to.

Jakmile je směs teplá, přidejte zbytek složek. Odstraňte z tepla a nechte vychladnout a uložte směs do nádoby.

Tento přípravek můžete použít na hrudi, abyste uvolnili hlen v hrudníku a dutinách. Skladujte tuto extra směs na chladném, tmavém místě pro budoucí použití.

Vytvořte nosní sprej

Najděte si čistou, prázdnou lahvičku se sprejem. Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci destilované vody s 5-6 kapek jablečného octa.

Tuto směs smíchejte a nalijte do nosního postřikovače. Můžete to stříkat do každé nosní dírky třikrát denně, abyste zmírnili tlak ve vašich dutinách a zcela vyloučili symptomy za pouhých 24 hodin.

Jablečný ocet je prakticky pro vše dobrý, je to také zázračný pracovník, pokud jde o léčbu a prevenci sinusových infekcí. Ujistěte se, že budete mít po ruce, aby jste ho kdykoliv mohli použít na léčbu sinusových infekcí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button